Společnost Zemědělské zásobování a nákup Strakonice, která vyrábí krmné směsi pro hospodářský chov, loni hospodařila se ziskem 8,8 milionu korun. Bylo to meziročně o zhruba 1,3 milionu korun více. Stojí to ve výroční zprávě, kterou společnost založila do Sbírky listin. Tržby podniku se snížily o 17 procent na 619 milionů korun.

Loňské hospodaření podle zprávy ovlivnil výskyt ptačí chřipky začátkem roku a nižší sklizeň kvůli nepříznivému počasí. Negativně se na něm podepsalo i trvalé zvyšování ceny energie. Výroba směsí se však oproti loňsku snížila minimálně, konkrétně o dvě procenta, a produktivita práce na jednoho zaměstnance vzrostla o 11,7 procenta na 643.181 korun.

Základní kapitál společnosti činí 169,581 milionu korun. Téměř 44 procent společnosti patří Agro Radomyšl, necelých 24 procent je v držení Agrofert Holdingu. ZZN Strakonice založil Fond národního majetku 1. května 1992, v první vlně kuponové privatizace byla firma privatizována. Společnost se zhruba 180 zaměstnanci v pěti střediscích produkuje kolem 100 000 tun krmiv ročně.