Lidé renovují či kupují nové kotle, vobývácích a halách rodinných domků se objevují krby, krbová kamna, krbové vložky. A tak se stává zkominíků nedostatkový sortiment. František Kroupa zKalenic na Strakonicku si vtomto odvětví za čtyři roky své činnosti získal jméno poctivého a vstřícného fachmana, který odvádí spolehlivou práci.. Důvodem, proč jsme Františka Kroupu navštívili, je, že chceme společně sVelkopopovickým Kozlem a čtenáři Deníku najít nejšikovnějšího fachmana strakonického regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.

Tip na kominíka Františka Kroupu poslala Renata Rostecká ze Strakonic. Nejvíc si cenila rychlosti při objednávání zakázky.
Úspěch svého podniku připisuje František Kroupa především již zmíněné poctivé práci, solidnímu přístupu, ale také umění naslouchat. Nejlepší odměnou po práci je pro Františka Kroupu pobyt na jeho vlastní zahradě a domku. Jezdit na dovolenou jinam nepovažuje za nutné.

Františka Kroupy jsme se zeptali na tajemství jeho úspěchu. Prozradíte nám, co podle sebe děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se vaši zákazníci nejen stále vracejí, ale získáváte i nové?
„Těžko říct, protože nemám pocit, že bych dělal něco obzvláště výjimečného, než jiní kominíci. Ale pokud bych měl odpovědět, tak to bude asi tím, že umím lidem naslouchat a nesnažím se jen vydělávat peníze. Znáte pohádku Pyšná princezna – před nikým se neponižuj a nad nikoho se nepovyšuj? To platí všude. Lidé brzy poznají, zda to snimi myslíte upřímně. Nezabouchnout dveře hned jak seberu peníze, ale ptát se, zda je všechno vpořádku, co se jim líbí nebo nelíbí, zda nepotřebují něco opravit. A třeba udělat i něco navíc. Velmi si cením toho, že získávám zákazníky tím, že mne někdo doporučí. To je ta nejlepší reklama.“

Na co se těšíte po dni plném práce?
„V první řadě musím říct, že mne moje práce baví. A tak se vlastně vždycky těším, že druhý den zase pojedu někam pracovat. Je to příjemné, když vás lidi mají rádi a čekají, až přijedete.“