O novinkách a trendech z oblasti dřevostaveb přednášeli jako každoročně odborníci z mnoha evropských i mimoevropských zemí. Seminář byl určen především architektům, projekčním, investorským a realizačním firmám.

„Cílem těchto setkání je podpora dřevostaveb jako moderního stavebního systému budoucnosti se zaměřením na ekologické hledisko a úspory energií,“ řekl včera ředitel školy Jiří Homolka.

O zájmu o dřevostavby svědčí také rok od roku větší návštěvnost semináře. Zatímco první ročník hostil 106 účastníků letos to bylo kolem 650 lidí. „Přibližně sedmdesát dalších zájemců jsme museli s ohledem na možnosti odmítnout,“ přiznávají s lítostí pořadatelé.

A co z takového projektu má vlastně škola? Její ředitel Jiří Homolka vidí pořádání prestižní akce nejen jako propagaci školy na malém městě, ale i zajištění bezprostředního kontaktu s praxí. „Důkazem toho bude i vybudování střediska pro spotřebitelský průmysl, zaměřeného na zpracování tesařských konstrukcí nejmodernějšími technologiemi. To by mělo do dvou let vyrůst v blízkosti školy,“ zmínil se Využívat ho budou při svém studiu budu studenti školy.

„Volyňskou průmyslovku jsem dokončil před čtyřmi lety. Teď si dodělávám stavební fakultu v Brně. Na seminář jsem přijel, protože se mi poznatky odsud budou hodit. Chtěl bych se také více orientovat v praxi a nahlédnout pod pokličku oboru,“ řekl Ondřej Kratochvíl.

„Na dřevostavby jezdí naše firma od 1. ročníku. Dáváme zájemcům hlavně informace o nových technologiích a materiálech,“ řekl za firmu zabývající se materiály pro dřevostavby Ladislav Kubů.