Blatenské rybě k tomu dopomohl hlavně vyšší prodej mraženého zboží a výrobků ze zpracovny ryb díky novému distribučnímu skladu v Praze. Zisk společnosti klesl meziročně i kvůli ztrátě z ukončení produkce kuřat ze 13,7 milionu na 5,3 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy založené ve Sbírce listin českobudějovického krajského soudu.

Loni blatenští rybáři za mražené zboží utržili 145,2 milionu korun, meziročně o 56 procent více. Na nárůstu se podílela především pobočka v Lipencích u Prahy, jejíž tržby vzrostly téměř o polovinu na 88 milionů korun. Dalších zhruba 20 milionů korun vydělala nová pobočka ve Skyšících na Mladoboleslavsku.

Za prodej ryb získala firma na tržbách 40,1 milionu, meziročně o 1,1 milionu Kč víc i přesto, že cenu tlačily dolů obchodní řetězce a další posilování koruny. Navíc produkci ryb výrazně ovlivnilo počasí s povodněmi a výkyvy teplot. Firma dodala loni trh celkem 788 tun ryb. Jako ostatní podniky v jižních Čechách se Blatenští zaměřují na chov kaprů. Na celkovém prodeji se tradiční česká ryba podílí 95 procenty. Doplňují ji pstruzi, tolstolobici, amuři nebo štiky.

Tržby za výrobky z ryb podniku meziročně vzrostly o necelých pět milionů na 26 milionů korun. Prodalo se jich celkem 300 tun, o rok předtím to bylo o 17 tun méně.

Panika z ptačí chřipky a následný propad cen drůbeže loni firmu přiměl k přerušení chovu kuřat. Haly pro brojlery rybáři upravili na chov kachen, což vedlo i k nárůstu tržeb za vodní ptactvo. Loni dosáhly 13,3 milionu, meziročně o 4,7 milionu Kč více. V tržbách za kuřata zaznamenala firma propad o 15 milionů na 5,8 milionu korun. Ročně přitom na trh z Blatné odcházelo zhruba 1100 tun kuřat.

Export podniku se loni na celkovém obratu podílel devíti miliony, o rok dříve to byly jen tři miliony korun. Vývoz směřoval hlavně do Německa, dále pak do Belgie, Francie a na Slovensko.

Blatenská ryba hospodaří na zhruba 1600 hektarech rybníků na Strakonicku, Písecku a Příbramsku. Společnost produkuje kolem 800 tun konzumních ryb ročně. Ve firmě pracuje 88 lidí.