Na radnici se uskutečnila vůbec poprvé elektronická aukce. Týkala se výběrového řízení na nákup barevné kopírky a spotřebního materiálu včetně tonerů.

Přihlásili se do něj čtyři uchazeči. Trvalo půl hodiny a v jeho průběhu došlo i na licitaci. Zejména dvě firmy soutěžily, která dá výhodnější nabídku. „Cena u tonerů tak nakonec klesla o polovinu, u základního stroje asi o desetinu,“ uvedl tajemník městského úřadu Jan Tůma.

Po těchto zkušenostech chce nyní radnice pořídit tři automobily stejným způsobem. Opět rozešle výzvy s příslušným internetovým odkazem firmám, které má v adresáři. Může se ale přihlásit kdokoliv z celé republiky.

Časem by bylo možné využívat elektronické aukce třeba na stavební zakázky menšího rozsahu. Také městské kulturní středisko projevilo zájem. Právě na spotřební materiál se totiž tato akce často s úspěchem využívá.

Roční náklady by se měly pohybovat v desítkách tisíc korun. Nyní ale má radnice vše na tři měsíce na zkoušku zdarma. „Návratnost je prý tak dva měsíce,“ dodal Tůma.