Prvních pět výměn vyhrál Jihostroj. Čtyřikrát bodový úspěch podpořil skvělým servisem nahrávač Filip Habr. Hosté přicestovali do Brna sice s uzdraveným Brazilcem Macielem, ale bez smečaře Fily. Už do stavu 5:2 pro Č. Budějovice toho bylo k vidění, co jindy volejbalisté nestihnou za celý zápas, Na domácí straně time out a střídání, na hostující eso a žlutá karta za protesty. První se vyvíjel jasně pro Jihostroj, jenže v závěru Brno dokázalo vyrovnat: 23:23. Divoký set skončil výhrou favorita.
Druhé dějství nabídlo podobný průběh. Do hry v dresu hostů zasáhli Kraffer i Červinka a Brno bodově na soupeře nestačilo.
Ve třetím dějství si domácí tým na Jihostroj vypracoval dokonce pětibodový náskok – 18:13. Situaci už nezachránily ani oddechové časy, ani výměna nahrávačů.
Čtvrtě dějství provázel velký počet nevynucených chyb. Hlavně na servisu. Brno v polovině setu o dva body vedlo, při Kulihově servisu se stav dorovnal: 14:14. Další brněnský únik (18:15) dotáhl servisem Habr (18:18). Písnička se opakovala, jenže tentokrát už si Brno náskok (23:18) vzít nenechalo.
V pátém setu sice svěřenci trenéra Svobody dobře začali, jenže strany se otáčely za stavu 8:7 pro Brno. Jihočeši soupeře vůbec netrápili podáním (snad až na Habra). A toho Moravané dokázali využít. Naštěstí si v pravý čas připsal bodový zisk přímo z bloku Sobotka. Jihostroj vyhrál 3:2 a dál drží první místo v tabulce.
Trenéři po utkání:
Jan Svoboda (Jihostroj ČB): „Vítězství se počítá. Brno letos potvrzuje dobré výkony. Nečekali jsme jednoduchý zápas, to se potvrdilo. My nepřestali chybovat, ale Brno začalo útočit, proto dva sety vyhrálo."
Ondřej Marek (Brno): „Ze začátku nás trápil Habr, ale rozhodl plachtící servis, který nám dělal problémy. Gratuluju Budějovicím, myslím, že byly lepší. My už v pátém setu neměli co nabídnout."
Volejbal Brno – Jihostroj České Budějovice 2:3 (-24, -19, 21, 21, -11), rozhodčí Marschner, Kvarda, diváků 786, čas: 123 minut, Jihostroj ČB: Habr, Maciel, Sobotka, Mach, Michálek, Kuliha – libero Kryštof (Kraffer, Červinka). Trenér Jan Svoboda.