Ten byl doslova mamutí, hrálo 57 týmů včetně zahraničních účastníků.
Strakonická děvčata startovala ve všech třech věkových kategoriích, sehrála 16 zápasů a je nadějným přínosem, že na hřištích zastupovalo strakonické barvy 42 hráček.
V konečném umístění byly nejúspěšnější nejstarší dívky rok 2001, které si vybojovaly zlato, když postupně porazily Klatovy, Plzeň, Tachov, Ml. Boleslav a strakonické béčko.
Střelecké i herní opory byly tradiční – Drnková, Vadlejchová, Fišerová a mimo dalších bodovaly sestry D. a M. Kuté. To je potěšitelné stejně jako zlepšení Svobodové a Němcové. To jen potvrzuje zapojení celého týmu. Do nejlepší pětky byly zaslouženě vybrány Nikola Drnková a Sára Vadlejchová.
Mladší dívky rok 2002 byly páté. Po vysoké prohře s Kladnem (kdy nebyly ještě plně soustředěné) prohrály po lepším výkonu s Plzní a Košicemi a následně porazily Tachov a Sokolov.
Také u nich se prosadily ostřílenější hráčky – Roučková, Laňková, výborný obránce Suchanová, Lukačevičová, sestry Votavovy, Soukupová, Nepodalová, ale radost přinesly i první body Tomšovicové a Skálové a zlepšení Lipavské a Kornouškové.
Na nešťastné rozlosování pro konečné pořadí doplatila nejmladší děvčata – rok 2003.
Ve své skupině prohrály s chlapci Pelhřimova a Klatov, kteří skončili na prvním a druhém místě, a tím spadly do skupiny, kde mohly bojovat jen o deváté místo. To vybojovaly po výhrách nad Tachovem, Plzní a Č. Budějovicemi. Oporami byly Baloušková, Němcová, Breibischová, Červenková, Samcová, ale milé byly také body začínající Johanesové.
Podle předváděné hry by bylo reálné třetí místo, ale důležité je, že výkon byl dobrý a hrála všechna děvčata. Do nejlepší pětky byla vybrána Gábina Němcová, navíc byla vyhlášena jako nejužitečnější hráčka.
Týmy vedli trenéři Radka Drnková, Jiří Baloušek a Jakub Maršán za velké podpory početného týmu rodičů, kterým tímto děkujeme za podporu.
Na domácí palubovce nezahálely starší žákyně. Utkaly se také s domácími chlapci, ale jejich prohra byla zklamáním. Na druhé straně děvčata odstřílela daleko větší počet pokusů než v pravidelných trénincích.
V počtu košů za 60 sekund byly nejlepší Lukačevičová a Brušáková s 10, Němcová se sedmi a Bydžovská s M. Tomšovicovou se šesti.

MIROSLAV VONDŘIČKA