První úkol splněn, teď je na řadě zdolání toho druhého. Hokejbalisté Blatné rozehrají semifinálovou sérii play off krajské ligy proti Prachaticím B. Začínají doma – v sobotu se hraje od 15 hodin, v neděli od 14 hodin. Ve čtvrtfinále Datels přešli lehce přes Olešník 3:0 na zápasy. Vedoucí mužstva Jan Kafka ale upozorňuje, že nyní už mezi týmy žádné rozdíly nejsou a v nejlepší čtyřce jsou samí vyrovnaní soupeři.

Ve třetím utkání čtvrtfinále 
s Olešníkem jste měli problémy s brankáři a zápas odchytal patnáctiletý Matěj Šuhaj. Jak jste na tom s gólmany před semifinálovými duely?
Matěj podal velice povedený výkon, ale znovu se už
 v brance zřejmě neobjeví, protože pravidla nedovolují, aby nastoupil za mužskou kategorii tak mladý hráč. Tohle byla výjimka a jsme rádi, že nám vedení svazu vyšlo vstříc. František Aleš má pořád problémy se zraněným kolenem, proto se znovu budeme opírat o Lukáše Koubka, který se již uzdravil. Není jednoduché spoléhat v play off na jediného brankáře, ale zatím jiné řešení nemáme.

V jaké jinak budete sestavě?
Znovu se na soupisce objeví dvacet hráčů, z toho pět dorostenců. Řekl bych, že lepší sestava už být nemůže.

Prověřil vůbec Olešník vaši sílu ve vyřazovací části, když série skončila v nejkratší možné době? A co vám ukázala?
To, že jsme vyhráli 3:0 na zápasy, je sice pravda, ale pořád bylo v naší hře hodně nedostatků. Ukázalo se, že se slabším soupeřem sladíme tempo a naše hra upadá. Například ve druhém zápase jsme byli schopni nastřílet šest branek během první třetiny, ale zbytek duelu jsme prohráli o tři branky.

Mezi nejlepší čtyřku jste prošli bez potíží. Nyní narazíte na béčko Prachatic. O jakého jde soupeře?
Prachatice budou takový oříšek… Ale podle mě lepší volba než Nová Včelnice, která míří na Tábor. Prachatice dobře brání a hlavně mají dva skvělé brankáře, takže nás vždy potrápily 
v koncovce. Jinak hrají velmi podobný hokejbal tomu našemu, v jednoduchosti je síla.

Vaše souboje v základní části dopadly zajímavě – vždy 3:2 po nájezdech pro domácí. Značí to něco?
Ano, už tři poslední vzájemné zápasy skončily na nájezdy. Jak jsem uvedl výše, bude se jednat o sérii brankářů a zodpovědného bránění. Bohužel naše statistiky 
v nájezdech jsou smutné, takže se jim budeme snažit vyhnout.

Co bude potřeba zlepšit oproti předchozí sérii, co by už na Prachatice B nestačilo? A čeho se naopak držet?
Zcela jistě bude zapotřebí zlepšit zakončení. Dost málo nám to létá na branku, snažíme se hrát na krásu po rozích. Pokud nedáme branky, tak nevyhrajeme. Bohužel také nás trápí vylučování, které nás dostává z rytmu naší hry a stojí zbytečné síly a nervy. Měli bychom se držet našeho běhání, jsme až na výjimky tým plný mladých hráčů, takže když běháme, málokdo nám stačí.

Vidíte se jako favorit série, nebo je to v této fázi soutěže už jedno a rozdíly se stírají?
Teď už žádné rozdíly nejsou. Do semifinále se dostaly zcela vyrovnané týmy. Záleží už jen na tom, jak k tomu sami hráči přistoupí a jak se jim bude dařit. Pokud budeme plnit základní pravidla naší hry, tak si myslím, že máme šanci na úspěch.