V prvním domácím utkání roku 2016 přivítal Jihostroj Č. Budějovice Kladno.
V úvodu utkání diváci a aktéři zápasu minutou ticha uctili památku předsedy oddílu VŠSK Slavia PF České Budějovice a předsedy STK volejbalových soutěží řízených jihočeskou sekcí Českého volejbalového svazu Zdeňka Tomšíčka, který v týdnu ve věku 62 let náhle zemřel.
14. kolo extraligy volejbalistů nabídlo zajímavý zápas. Velký favorit z Č. Budějovic se v prvním setu dostal do vyrovnané koncovky, ve které dokonce musel odvracet několik soupeřových setbolů. Bojovný tým hostů spolehlivě dirigoval Nizozemec van Haarlem. Zato na domácí straně kurtu se nahrávači Habr s Červinkou prostřídali. Set skončil až stavem 33:31.
Druhý set už se odehrával v režii favorita. Trenér Jihostroje Č. Budějovice nechal odpočívat Kuilhu, na jehož post naskočil Fila. Jihočeši si vypracovali několikabodový náskok, který pečlivou hrou udrželi až do cíle – 25:19.
Úvod třetího setu se Jihostroji nepovedl. První oddechový čas si bral Jan Svoboda za stavu 1:6! A technický time out? Stav: 1:8. Vicemistrovskému týmu pomohla další výměna nahrávačů- 6:9. Červinka odvážnými nahrávkami posunoval svůj tým bod po bodu až k vyrovnání: 18:18. Michálek v závěru přidal kvalitní plachtící servis a o setu (26:24) a o 14. zápasu v extralize (3:0) bylo rozhodnuto. Zápas zakončil Červinka esem!
Jihostroj ČB – Kladno 3:0 (31, 19, 24), čas: 91 minut, rozhodčí: Marschner, Hudík. Diváků 796. Jihostroj ČB: Habr, Maciel, Mach, Sobotka, Kuliha, Michálek – libero Kryštof (Červinka, Fila).