Písecké hráčky začaly dobře a po deseti minutách vedly 7:3. Do konce poločasu postupně náskok navyšovaly a do šaten šly za stavu 18:12.

I po změně stran se hrálo především podle domácích not a největší rozdíl ve skóre platil v 49. minutě, kdy Jihočešky vedly 31:20. V závěru utkání favoritky pod dojmem velkého náskoku přece jen polevily a dovolily Porubě manko stáhnout do přijatelnější podoby.

Střelecky opět zářila nejlepší kanonýrka soutěže Korešová, která si připsala 12 gólů a na svém kontě už má neuvěřitelných 177 přesných zásahů, zdatně jí sekundovala i M. Svobodová s osmi trefami.

Písek tak získal další dva důležité body především z pohledu redukovaného pořadí českých týmů, kde zatím drží čtvrtou příčku, jež jako poslední zaručuje účast v národním play off o titul. Jeho největší konkurentky z Olomouce po těsné porážce v Mostu ztrácejí čtyři body.

V dalším kole se družstvo od Otavy představí v hale pražské Slavie, která je pátá. Zápas je na programu v sobotu 10. února od 17.30 hodin.

Sokol Písek – Sokol Poruba 33:26 (18:12)
Nejvíce branek: Korešová 12, M. Svobodová 8, Boorová 4 – Farářová 6, Bestová 5, Kavalová 4. Rozhodčí: Bareš, Háza. Sedmimetrové hody: 4/4:7/4. Vyloučení: 5:5. Diváci: 188.
Další výsledky 16. kola
Plzeň – Dunajská Streda 27:31, Michalovce – Hodonín 44:28, Most – Olomouc 31:30, Zlín – Slavia Praha 25:33, Kynžvart – Šaľa 26:18.