Už minulý víkend se po zimní přestávce rozběhla II. NHbL hokejbalistů. Ale pro blatenské Datels začíná až teď. A hned zostra, dvěma zápasy ve dvou dnech. Těmi Blatenští zakončí základní část a budou hájit páté místo, na kterém se momentálně nacházejí. V sobotu 5. března jedou Datlové na hřiště druhých Prachatic, v neděli pak ve 14 hodin přivítají poslední Falcon České Budějovice. Minimálně tři body by si tak připsat měli. I když tým trápí marodka, jak zmínil hrající trenér Jan Kafka a připustil, že stát se může vše.

Jak jste připraveni na jarní část, do které vstupujete z pátého místa?
To se nám ukáže hned tento víkend. Bohužel nás trápí marodka, takže nebýt dorostenců, tak by se nás na zápas sešlo sedm.

Čekají vás dva zápasy ve dvou dnech. S druhým a posledním týmem tabulky. Věříte, že byste mohli oloupit třeba ambiciózní Prachatice? Falcon je poslední, tam se počítá určitě s plným bodovým ziskem.
Jak se říká, každého můžete porazit, ale při problémech se sestavou ten lup asi necháme na někdy jindy. V neděli musíme ukořistit povinné tři body, které by nám měly zaručit páté místo. Ale stát se může cokoliv. Falcon sice v této sezoně ještě nevyhrál, to se však také může změnit. Nechceme rozhodně zápas podcenit a přistoupíme k němu s pokorou.

Jak pokračuje soutěž po základní části? Vy vlastně nemůžete už výše z aktuálního pátého místa…
Devět týmů se rozdělí do tří miniskupin, kde mezi sebou odehraje každý dva zápasy (doma – venku). Takže nás čekají čtyři duely v nadstavbě. Pokud budeme pátí, tak nám připadne první
 a čtvrtý tým. Další skupina bude druhý, třetí a šestý tým po základní části. Poslední skupina bude tvořena z posledních tří týmů v tabulce, které se v závěrečném hodnocení nemůžou dostat nad sedmé místo.

Může se také stát, že pro vás jaro bude krátké, na což jste nebyli v minulých letech zvyklí, když jste došli až do finále play off. Vyřazovací boje budou nyní náročnější. Připouštíte si to?
Samozřejmě o tom víme. Prachatice, Betonova All-Stars České Budějovice a Pedagog České Budějovice předvádějí hokejbal, kterému se nemůžeme zatím rovnat. Ať už však narazíme na kohokoliv, dáme do toho všechno. Za úspěch už teď považuji to, že do play off půjdeme nejhůře ze šestého místa. Samozřejmě, vysněný tým pro play off je Zliv.

Co vám ukázala příprava a přípravný turnaj v Plzni, kde jste skončili třetí?
Na to, že polovinu týmu tvořili dorostenci a ne muži, pro které byl turnaj určen, tak jsem byl spokojený. Škoda jen semifinále, které jsme prohráli. Jinak pro mnoho
 z nás to byl první zápasový kontakt s míčkem po třech měsících. Takže bronzové medaile bereme jako úspěch.

Jsou nějaké změny nebo novinky v týmu?
Bohužel ze zdravotních důvodů skončila sezona pro Jíchu a Řezníka, další otazník visí na Samcem, který je dlouhodobě nemocný. U něj ale doufáme, že se do začátku play off uzdraví, protože by znatelně chyběl.