Zaujaly ale také výsledky dalších atletů. Prvenství na sto metrů si připsala Adéla Záhorová z VS Tábor, spokojená ale příliš nebyla. „Nedařilo se mi podle představ, cítím se unavená, nějak to na mě dnes padlo. Vítr přitom foukal dobrý. Počkám si ale na čas a uvidíme,“ svěřila se bezprostředně po doběhu Záhorová. Její čas byl 12.36.

Táborská atletka nebyla spokojena ani s výkonem 566 cm a druhým místem v dálce. Porazila ji další odchovankyně jihočeské atletiky Anna Švecová, která se domů vrátila v barvách Škody Plzeň, kam začátkem roku přestoupila z USK Praha. „V Praze mi to moc nevyhovovalo. Nyní jsem ráda, že mohu opět trénovat pod trenérem Jiřím Coufem,“ prozradila novinku úspěšná atletka.

Švecová na Sokolském ostrově nedokončila závod na 100 metrů překážek, ale těšila se na svou korunní disciplínu dálku. „Letos mám skočeno 614 centimetrů a to je dobré. Ráda bych to vylepšila, dost nepříjemně ale fouká, takže uvidíme,“ řekla před závodem Anna Švecová. Nakonec z toho bylo 585 centimetrů.

Limit na Evropskou olympiádu mládeže v maďarském Györu se pokoušel splnit dorostenec Sokola Tomáš Kratochvíl. Dálku vyhrál, ale ke splnění limitu mu scházelo 33 centimetrů. „Mám smíšené pocity, podmínky totiž byly hrozné. Vážím pár kilo a vítr mě tak dokáže vždy rozhodit. Pořádně jsem si nemohl srovnat rozběh. Snad se mi limit podaří splnit co nejdříve,“ přeje si Kratochvíl.