I. liga žen: BK Strakonice B – BA Sparta 82:73 (42:31)

Výborný vstup do čtvrtfinále play off si vybojovala domácí děvčata. Po poločasovém vedení nastal sice útlum a hostující tým vyrovnal, v poslední části se však vrátila ke své hře a dovedla utkání k vítězství. K uklidnění přispěly trojky Lukešové a Jozové.

BK Strakonice B – BA Sparta 83:74 (39:24)

Druhý zápas skončil téměř stejným výsledkem, a to Sparta přijela v posílené sestavě a navíc ji vedla exstrakonická Marcela Krämer. Domácí tým stále mírně vedl, ale Pražanky zlobily neuvěřitelnou úspěšností trojkové střelby (Moučková). Když v závěru zápasu stáhly na rozdíl pěti bodů, projevila se vyzrálost Jihočešek. Po oddechovém čase zahrály skvěle domluvenou akci a zakončila ji Jeništová, čímž vzala soupeřkám šanci na obrat.

Liga mladších žákyň: Klatovy – BK Strakonice 40:59 (23:26)

Až nečekaně těžce si vybojoval tým očekávanou výhru. Západočešky byly rychlé a Jihočešky nedokázaly najít klid ke střelbě. Také technická vyspělost Klatov ztěžovala obranu hostů, i když výkony rozehrávaček byly výborné. Navíc agresivita domácích v útočném doskakování byla velmi úspěšná, a tak se rozhodlo až v poslední části. Klíčem k výhře byla znovu týmová vůle.

BaK Plzeň – BK Strakonice 21:64 (4:37)

Nadšení hráček Strakonic v obraně nedalo domácím žádnou šanci, což nejvěrněji dokumentuje poločasové skóre 4:37. Největším úspěchem bylo, že přes řadu nemocí a zranění se družstvo dokázalo dát dohromady a přestože nebylo kompletní, vybojovalo touto výhrou postup mezi nejlepších 12 týmů.

MIROSLAV VONDŘIČKA