Zaregistrovalo se pouze šestnáct účastníků. Objevila se celá řada omluvenek, především od hráčů, s nimiž se počítalo jako s nasazenými. Po několika letech byl zvolen herní systém, kdy jednotlivé dvojice byly vylosovány. Los byl spravedlivý, nebyl předem jasný žádný favorit ani výrazně slabá dvojice. Osm párů bylo rozděleno do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým na jeden set. Následně první dva páry z každé skupiny si mezi sebou zahrály o medailové pozice. Dvojice na 3. a 4. místech ve skupinách se vzájemně utkaly o konečné pořadí.

Celý turnaj byl velice vyrovnaný a patřičně dramatický až do posledního míčku. V jedné skupině o druhém místě rozhodovaly vzájemné zápasy mezi třemi páry. Postupující si tak zajistil utkání o celkové třetí místo. Vítězem turnaje se stala dvojice Pressl – Bače, která prošla všemi zápasy bez jediné prohry. Na druhém místě byl pár Burian – Kaška. Třetí v pořadí skončila dvojice Neumitka – Strnad. Na čtvrtém místě se umístil pár Chalupa Jiří – Neuhauser.

Především rodinní příslušníci vytvořili skvělou atmosféru. Počasí se také vydařilo, což nebylo vždy v minulosti pravidlem. Počáteční vedro osvěžily dvě příjemné dešťové přeháňky. Turnaj jako tradičně bezchybně řídili nestárnoucí Bořivoj Korejs se svými asistentkami.

Na závěr akce starosta Václav Valhoda předal poháry a věcné ceny. Po skončení bojů se posedělo na kurtech, kde se připravoval další turnaj, kterým budou v září smíšené čtyřhry. Zároveň se diskutovalo o příštím ročníku, kdy se bude slavit 110 let tenisu ve Volyni. Padaly zajímavé nápady, a tak se již všichni těší. Účastníci turnaje se rozcházeli s pocitem příjemně stráveného odpoledne.

Jan Škrle