Sobota 23. listopadu bude ve Strakonicích patřit vodnímu pólu. Ženy vyzvou Slavii Hradec Králové, hrát se bude v sobotu od 9 a pak od 17 hodin. Muže čekají také dva zápasy. Soupeři budou pražské kluby Stepp a Slavia. Sobotní utkání proti Stepp Praha začíná ve strakonickém bazénu na Křemelce v 10.30 hodin, duel se Slavií startuje v 18.30 hodin.

"Doufáme, že nás přijde podpořit co nejvíce diváků. Ti mají jedinečnou možnost vidět v jeden den muže i ženy. Ženy jsou královnami již dlouhé roky. Také muži se postupně vrací na špičku," uvádí předseda TJ Fezko Strakonice Marek Fügner.

Poctivá příprava ve Strakonicích dlouhodobě nese skvělé výsledky. Ženy místního klubu získaly čtrnáct mistrovských titulů v řadě, tomu se v českém vodním pólu nemůže nikdo rovnat. Jihočešky vstoupily do sezony na své poměry standardně – čtyřmi výhrami ve čtyřech zápasech. „Chceme znovu obhájit, nic jiného nepřipadá v úvahu,“ ujišťuje Fügner, který v tomto roce působí jako trenér žen. Česká ženská extraliga se hraje turnajově, čtyři týmy se utkají každý s každým dvakrát doma, dvakrát venku. Následuje play off, v semifinále se utká první tým se čtvrtým a druhý se třetím, z čehož vznikne finálová dvojice.

Vodní pólisté ve Strakonicích naposledy slavili mistrovský titul v roce 2015. Pak přišla generační obměna. Před aktuální sezonou se k mužstvu vrátil trenér Karel Faměra, se kterým Strakonice získaly většinu titulů. Je to autorita, hráče umí dobře připravit. Navíc mladí hráči dozráli a výsledky jsou znát. Na úvod ročníku pólisté ovládli český pohár. Ve čtvrtek tak vodním pólistům k historickému úspěchu poblahopřál i obchodní ředitel strakonického pivovaru Dudák Martin Man.

„Spolupracujeme a podporujeme všechny strakonické sporty. I když vodní pólo není u nás tak populární, jako například fotbal nebo hokej, tak ve Strakonicích se hraje na reprezentační úrovni. Proto jsme vodním pólistům předali dárek, poukaz na pivo zdarma," uzavřel Man.

Pavel Pechoušek, tiskový mluvčí