Sice mají bod z venku, ale mohli si připsat klidně dva. Házenkáři Strakonic v neděli v 6. kole I. ligy remizovali na hřišti béčka Karviné 21:21.

Téměř celý zápas dotahovali náskok domácích. V závěru ale byli o krok vpředu oni a dvě vteřiny před koncem měl šanci strhnout vítězství na stranu Jihočechů David Zbíral, jenže ze šestky gól nedal.

Byl to tedy pro Strakonické bod plusový, nebo spíše jeden ztratili? Přímou odpověď na to nedal ani trenér Miroslav Vávra. „Vzhledem k průběhu zápasu je remíza spravedlivá, přivézt bod z Karviné je skvělé. Ovšem při lepší konstelaci hvězd a mít zdravé družstvo, tak jsme vyhráli," prohlásil.

Mužstvu od Otavy chyběl kromě dlouhodobě zraněných Mošovského a Petra Masáka ještě nemocný Bažata. A i přes nemoc utkání odehráli Miroslav Masák, Roman Marienka a Tockstein. Výčet zraněných se po utkání rozšířil o Michala Frka, který si zlomil ruku.

Strakoničtí úvod hrubě nezvládli. Začali velmi vlažně, nedůslednou hrou v obraně a také špatnou střelbou soupeři dovolili lehce jít do vedení a ve 12. minutě byl rázem stav 8:3!

V tu dobu vystřídal gólman Jareš a přenechal své místo věkem ještě dorostenci Pavlovi Kaufmanovi. Ten se chopil své šance a vytahoval z kapsy jeden parádní zákrok za druhým. Tím tak zabránil soupeři navyšovat náskok a Strakoničtí se dotáhli ve 23.minutě na rozdíl jediné branky – 11:10. Pak však přišel střelecký půst a Karviná šla po dvou gólech z poslední minuty první půle do šaten s vedením 13:10. Navíc v tu chvíli už měli hosté na kontě mimo jiné tři neproměněné sedmičky.

„Nástup nám vůbec nevyšel. Ale do přestávky jsme to stáhli a mohli poločas i vyhrát o dva góly, Filip Moravec však v trháku udělal přešlap a Krejčí proskok nedal," konstatoval Vávra.

Po obrátce vedla Karviná B znovu o pět gólů. „V tu chvíli se ale mužstvo obrovsky semklo a zabojovalo, v 55. minutě byl stav 18:18. Po time outu jsme šli do vedení, když svůj třetí gól v řadě dal Pek, a to od stavu 18:16 pro domácí," popisoval kouč.

Dvě a půl minuty před závěrečným klaksonem Strakonice vedly 20:19, Karvinští vyrovnali. Pak David Zbíral opět strhl vedení na strakonickou stranu, ale Jihočeši znovu neubránili a za stavu 21:21 měli minutu na rozhodnutí. Střelu Masáka brankář kryl, potom ale hostům špatnou přihrávkou dal šanci na dva body. Ty byly blízko, dvě vteřiny před koncem se však domácí brankář vyznamenal a kryl jasnou šanci Davida Zbírala.

„Nevyhráli jsme také kvůli tomu, že Michal Zbíral neproměnil čtyři sedmičky," zmínil mizernou bilanci Vávra. Výborně naopak zahrál Pek. „Zápas vzal na sebe a v brance byl výborný Kaufman, který měl padesátiprocentní úspěšnost. A to bylo hodně znát," zdůraznil strakonický lodivod.

Další zápas sehrají Strakoničtí až v sobotu 10. listopadu, kdy hostí Louny (18).

I. liga – 6. kolo: Karviná B – Strakonice 21:21 (13:10). Branky: Krahulec 6 – Pek 8, M. Masák 4, D. Zbíral 3, Tockstein 2, F. Moravec, Krejčí, M. Zbíral, J. Vávra 1. Rozhodčí: Horsák, Videcký. Vyloučení: 3:3. ŽK: 3:2. Sedmičky: 0:4/0. Diváků: 110.

1. Zlín 6 6 0 0 156:120 12
2. Bystřice p. H. 6 5 0 1 178:148 10
3. N. Veselí 6 4 0 2 170:149 8
4. Louny 6 4 0 2 176:174 8
5. Náchod 6 4 0 2 151:160 8
6. Karviná B 6 2 2 2 155:142 6
7. Jičín B 6 3 0 3 158:146 6
8. Strakonice 6 2 2 2 145:147 6