Do konce základní části II. ligy basketbalistů zbývají poslední čtyři kola a tým Strakonic stále nemá jistou záchranu v soutěži. Rozhodující krok mohou Jihočeši udělat o tomto víkendu, kdy jedou na hřiště taktéž ohrožených. V sobotu 28. února do Kladna, které je desáté, v neděli se představí na hřišti jedenáctého Slaného. Trenér Strakonic Milan Janda věří v úspěch hned v prvním utkání.

Jak máte spočítáno, abyste se vyhnuli sestupu?
Nejrychlejší cesta k záchraně vede přes vítězství nad Kladnem. Pokud bychom tam uspěli, je všechno jasné. V případě prohry je celá řada možností a vše budeme případně počítat až po odehrání tohoto dvojkola.

Věříte, že už nyní ve venkovním dvojkole si zajistíte udržení? Nebo to bude boj až do posledního kola?
Kdybych nevěřil, nemá cenu tam ani jezdit. Čekají nás těžké zápasy, ale jasné je jedno – ze všech sil budeme bojovat o co nejlepší výsledky.

Kde si věříte více? Kladno i Slaný jsou bezprostředně v pásmu sestupu, v zápasech se tedy hraje o „dvojnásobek" bodů. Vnímáte to tak, že pro vás jde teď o klíčová dvě utkání?
Určitě jsou to hodně důležité zápasy. Myslím, že by pro nás mohlo být výhodou, že my body potřebujeme, ale domácí „musí" vyhrát, aby si zachovali naději na udržení. To by jim mohlo trochu svazovat ruce.

Pojedete k utkáním kompletní?
Velký otazník visí nad startem Jakuba Diviše, v tuto chvíli je nemocný a uvidíme, jestli se mu podaří dát se do soboty do kupy. Jinak momentálně nevím o žádné další komplikaci a případné neúčasti dalších hráčů.

Čím to, že letos hrajete až do samého konce o udržení?
V předchozích letech nám vše vycházelo nad očekávání a vyhýbaly se nám absence hráčů na zápasech. Letos bylo těch výpadků více a ovlivnilo to některé naše výsledky. Kádr je velice úzký a každý chybějící hráč je znát.