Po počáteční oťukávané se domácí v 7. minutě dostali do vedení 5:2, v 18. minutě bylo vyrovnáno 7:7, když čtyři góly zařídil výborně hrající Tomáš Nejdl. Skóre první půle spělo k remíze, ovšem góly Ondřeje Marienky, Tomáše Chvosty a Adama Nejdla během posledních devadesáti vteřin znamenaly vedení 15:12.

Tento náskok dokázali hosté po obrátce soustředěným a zodpovědným výkonem zkušeně udržet. Jen jednou soupeř snížil na rozdíl jednoho gólu (53. minuta 25:26), ovšem Jihočeši dokázali odpovědět (56. minuta 25:29).

Předvedená hra a kolektivní výkon v celém utkání jsou velkým příslibem do dalších zápasů. Tomáš Chvosta se posunul na třetí místo střelců. Do zápasu zasáhli všichni nominovaní a kolektivní výkon byl velkou zbraní. Tým je v tabulce nyní osmý.