Ve Vodňanské lize futsalistů je po neděli 2. února jasno, kdo se utká o medaile. Hrály se odvety semifinále.

Semifinále A: FC Mexico – DG 303 1:5 (0:1)

Z prvního zápasu mělo do odvety lepší postavení DG 303, které vyhrálo o tři góly. Takže bylo na hráčích Mexica, aby s tím něco udělali. Po celý první poločas se hrál velmi vyrovnaný fotbal a své týmy drželi především oba brankáři, kteří likvidovali jednu šanci za druhou.

V závěru první půle si vytvořili hráči „DGčka" mírnější převahu a díky dravosti Vorla ve vápně se ujali jednobrankového vedení.

Začátek druhého poločasu patřil hráčům Mexica, ale vytoužené branky se nedočkali. Soupeř se již tolik do útočení nevrhal a hrál především na rychlé protiútoky, které mu vycházely a po třech rychlých brankách si definitivně pojistil letošní finálovou účast.

V závěru se podařilo Mexicu vstřelit alespoň čestnou branku, ale z posledního útoku DG 303 inkasovali popáté. Zahraje si tak finále, když vyhrál první duel 4:1.

Semifinále B: FC Kapr – Sokolská louka 0:3 (0:2)

Před druhým semifinále na tom byla lépe Sokolská louka, která sice první zápas vyhrála 2:1, ale jednobrankový rozdíl předznamenával velký boj! Od začátku zápasu byli aktivnější Kapři a vytvářeli si obrovské šance, které však likvidovala obrana „sokolíků" v čele s Milanem Tesařem v brance.

Sokolská louka hrála hlavně na protiútoky a do poločasu se jí podařilo dva z nich proměnit. A tak do přestávky odcházeli s poklidným dvoubrankovým vedením.

Kapři od začátku druhé půle nedávali soupeři skoro žádný prostor a jejich tlak se neustále zvyšoval. „Sokolda" ale podávala v obraně suverénní výkon a veškeré šance kaprů likvidovala. Svůj náskok držela a když se v závěru parádně trefil Radek Kapusta, stanovil na konečných 3:0.

Sokolská louka se tak poprvé ve své historii podívá do finále ligy, kde se střetne s vítězem základní části DG 303.

ROSTISLAV BAKULA