Druhým kolem v neděli 9. února pokračuje Žákovská liga starších žáků v házené a Strakoničtí budou mít opět výhodu domácího prostředí. Stejně jako v úvodním kole jsou pořadateli turnaje, protože další oddíly neměly zájem.

Jihočechům odpadlo cestování, především ale znají svoji halu. A to bude největší výhoda. I když mají jistotu postupu mezi šestnáct nejlepších týmů v republice. Pardubice, které byly v jejich skupině, se totiž ze soutěže odhlásily, automaticky tedy vypadávají.

„Mrzí nás to. Padesát procent náboje turnaje tím odpadá. Na druhou stranu, nebude se hrát ve stresu. Tento turnaj bude řešit klíč pro rozřazení do skupin pro třetí kolo. A navíc si myslím, že Pardubice by stejně vypadly," uvedl trenér Roman Marienka.

Strakonické tak čekají jen tři zápasy. V 9 hodin proti Zubří, v 11.20 vyzvou Vsetín a ve 14.55 se utkají s Jičínem.

„Jasný favorit turnaje je podle mě Zubří, to má komplexní družstvo. Hráli jsme s ním přátelský zápas a rozdíl byl jenom ve výškové převaze. Herně byl duel, který jsme prohráli o deset gólů, vyrovnaný. Zvědavý jsem na Vsetín, má robustní tým. A Jičín, co mám zprávy, hraje vynikající kombinační házenou," řekl na adresu soupeřů kouč.

Turnaj v hale na Sídlišti začíná v 9 hodin a Roman Marienka zve všechny příznivce na zajímavá utkání a dobrou házenou. Strakoničtí by měli nastoupit kompletní.