V Jičíně udělají házenkáři Strakonic tečku za sezonou utkáním proti béčku. A z jejich pohledu je už jedině dobře, že je konec. Jihočechy totiž trápí hodně absencí; zaviněné hlavně zraněními. Do duelu, který se hraje v neděli 10. května, půjdou v hodně kombinované sestavě.

Kouč Miroslav Vávra zdůraznil, že v sestavě, v jaké tým odjede, ještě za tři roky v I. lize nehrál. Kromě dlouhodobých marodů nepojedou matadoři Filip Moravec a Miroslav Bažata, kteří se s aktivní dráhou rozloučili minulým utkáním doma s Dvorem Králové.

„Mezi zraněné přibyl Tomáš Pek, ten má problémy s kotníkem. Odjedou s námi tak dorostenci – Pavel Halgaš, Tomáš Nejdl, Tomáš Chvosta a Jakub Narin," přiblížil trenér.

Strakonice odjedou ve 12 lidech – s dvěma gólmany a deseti hráči do pole. „Nevezeme už ani pivota, na tomto postu bude muset duel odehrát Jarda Dušek," dodal Vávra.

Konec už Jihočeši opravdu vyhlížejí s úlevou. A jen dobře, že mají dávno jisté druhé místo, které obhájili z předchozího ročníku. „Ukázalo se, že je potřeba kvalitně trénovat. Bez toho to nejde! Je důležité předcházet zraněním, a to tím, že hráči budou dobře a poctivě trénovat."

Strakonice vždy mají za cíl vyhrát, tentokrát však Miroslav Vávra zmínil, že jakýkoliv bodový zisk bude úspěch. „Nevíme, s čím nastoupí soupeř. Pokud s pendly z A-týmu, budeme s tím mít velký problém. Když nastoupí klasické béčko, bude to vyrovnaný zápas. Ovšem kvalita dorostenců Jičína je momentálně vyšší než u nás, kdy kvalitu má jen Tomáš Nejdl," upřesnil kouč.

Sezona 2014/2015 skončí o tomto víkendu, příprava na tu další ale přijde velmi rychle. Stihnou se dát všichni zranění hráči dohromady, aby byli k dispozici pro přípravu i do celé příští sezony? „Zatím máme zprávy, že všichni hráči by měli být do nového ročníku k dispozici, i do přípravy. Včetně Míry Masáka, který se také po dlouhém zranění zapojí," prohlásil Miroslav Vávra.

Strakonice jedou na hřiště osmého celku tabulky, utkání se hraje od 17 hodin.