Vítězný turnaj v Hofenu a soustředění na Kvildě za sebou mají v letní přípravě strakoničtí házenkáři. Aktuálně je čekají dva zápasy během tří dnů proti kvalitním soupeřů. V pátek jede tým k utkání do Lince, v neděli pak do německého Erlangenu. Trenér Roman Marienka je s přístupem hráčů zatím spokojený.

Máte za sebou pětidenní soustředění na Kvildě. Jak jste si ho vyhodnotil?
Jsem naprosto spokojený. Hráči mi svým přístupem velmi ulehčují můj příchod k týmu. Chyběli jen Chvosta a Halgaš z osobních důvodů a oba brankáři. Jinak bylo mužstvo kompletní, včetně staršího dorostu, z něj budeme čerpat pro doplnění prvoligového týmu. Program se skládal ze tří tréninkových jednotek – ranního osmikilometrového výběhu, dopoledního kruhového tréninku a večerních výběhů sjezdovky na Kvildě. Nasledovala večerní rehabilitace. Díky přístupu všech kluků můžu říci, že soustředění proběhlo tak, jak jsem si přál.

Na co se zaměřujete nyní?
Každý den běhání, kombinace s míčem i bez, taktické varianty, nové signály, zapojení mladých hráčů do herních kombinací týmu. Je toho hodně, co je ještě třeba udělat a někdy mám pocit, že bychom potřebovali v hale i spát, abychom to všechno obsáhli.

V pátek hrajete přípravné utkání s rakouským účastníkem nejvyšší soutěže. Co čekáte od tohoto soupeře?
V zápase se vystřídají všichni a výsledek jako takový není důležitý. Rozdíl je v tom, že Linec je téměř ve finální části přípravy, odehrál již několik utkání, zatímco nám tento duel slouží kromě rozehrání se také jako zrcadlo, abychom věděli, kde jsme. Předpokládám fyzickými parametry nám podobného soupeře a rychlou kombinační hru.

Hned v neděli vás čeká německý soupeř hrající bavorskou ligu, mladý tým U23. Bude to obdobné, nebo naopak zase něco jiného?
Co se týká rychlosti, bude to podobné. Čekám ale robustnější tým hrající zataženou obranu a v útoku důraz na zakončení střelbou z velké a střední vzdálenosti s dohrávkami do pivota. Tím, že se jedná o bundesligovou rezervu a mladé kluky, kteří se chtějí prosadit jako profesionálové, očekávám velkou motivaci a nasazení soupeře.

Jak bude vypadat příprava poslední tři týdny před startem soutěže? A jak se daří zapojovat hráče z dorostu?
Příští týden ještě budeme trénovat každý den, poté najedeme na rytmus tří tréninků týdně. Postupně se budou ještě dolaďovat všechny detaily v útoku a v obraně. Z mojí strany je samozřejmě zájem zapojit do hry co nejvíce dorostenců. Jednak proto, aby nasbírali zkušenosti, a zároveň abychom nebyli nuceni doplňovat tým o hráče z jiných klubů. To ale předpokládá i zájem z jejich strany za muže hrát a obětovat tolik soukromí a volného času, kolik je ho potřeba pro tuto soutěž.