Celé akce se zúčastnilo okolo 200 bývalých i současných hráčů a hráček. Ozdobou byla logicky účast historicky nejúspěšnějších reprezentantů ČR i ČSSR. Nejen vlastní vyhlášení, ale setkání generací vytvořilo skvělou, nezapomenutelnou atmosféru.

Julia Reisingerová s trenérem Miroslavem Vondřičkou a maminkou Petrou.Julia Reisingerová s trenérem Miroslavem Vondřičkou a maminkou Petrou.Zdroj: Jan Škrle„Nejlepší hráčkou byla zvolena Julia Reisingerová, současně hrající ve Španělsku, která své první basketbalové kroky začínala ve strakonické hale. Již jako minidívka přispěla strakonickému basketbalu k zisku zlaté medaile na přeboru ČR. Příští sezonu bude hrát v italském Sciu. Na druhém místě skončila Veronika Voráčková, která začínala v Českých Budějovicích, pak následně hrála tři sezony za strakonické juniorky, za které dala 1168 bodů. Nyní hraje v USK Praha a je v reprezentačním týmu žen,“ s radostí komentoval nejvyšší pořadí žen uznávaný strakonický trenér Miroslav Vondřička, který nemohl v Praze chybět.

Další úspěch zaznamenal jihočeský basketbal v kategorii 3x3. Nejlepším hráčem zde byl vyhlášen Martin Svoboda ze Sršňů Písek.

„Do Síně slávy byly uvedeny Hana Zarevúcká, Irma Valová, Ivana Kotíková a Eva Blažková Kalužáková, která od malička vyrůstala pod našimi koši. Za dorost dala 1650 bodů. Všechny byly členkami reprezentačního týmu žen, který vybojoval v roce 1989 na ME žen v bulharské Varně stříbrnou medaili,“ dodal Miroslav Vondřička.

Když moderátor vyhlášení ankety Jan Smetana oznámil, že trenérem tohoto týmu byl právě Miroslav Vondřička, všichni přítomní vstali a odměnili ho dlouhým a nečekaným potleskem. Překvapený trenér vstal a poděkoval slovy, že je rád, že mohl trénovat tak dobrý tým. Potlesk ještě zesílil. To byl další strakonický podíl na vyhlášení ankety Basketbalista roku.