Osmou domácí výhrou v řadě se v sobotním duelu I. ligy blýskli házenkáři Strakonic. Bylo to vítězství rekordní, po souboji jihočeského a severočeského nováčka svítilo na konci na ukazateli skóre 37:17!

Vyhrát v této soutěži o 20 gólů se ještě nikomu nepodařilo, hráči a jejich báječní fanoušci si tak zápas vyloženě užívali.

Již v 5. vteřině otevřel skóre David Zbíral, druhý gól přidal až v 5. minutě ve velké formě hrající Jiří Vávra. V 8. minutě byl stav 4:1 a za dalších deset minut 10:5. Přestože domácí vyprodukovali několik technických chyb a zkazili také čtyři trháky, do přestávky vytáhli skóre na sedmigólový rozdíl (16:9). A zásluhu na tom měl i výborný Jareš v brance (úspěšnost 44 procent).

Debakl hostů se začal rodit mezi 37. a 44. minutou, kdy se stav 19:12 změnil na 28:12. Potom Strakoničtí zvládli dlouhé (i dvojnásobné) oslabení a v útoku nadále ničili Ústí bleskovými protiútoky.

Již před koncem poločasu se mezi domácími tyčemi objevil mladý Kaufman, který podal famózní výkon, měl úspěšnost 65 procent. Hezké sportovní gesto prokázal další šikovný mladík Krejčí; byl zcela sám na brankovišti soupeře a mohl dát gól, ale nevystřelil, protože na zemi zůstal ležet zraněný protihráč Velek (ten bohužel skončil v nemocnici).

V týmu hostů byl nejlepší Vrběcký, kterého Strakoničtí dobře znají z působení v druholigové Ledči nad Sázavou a mnohokrát ho s přehledem ubránili.

Komentář Václava Kollrose, asistenta trenéra: „Naše hráče bylo vzhledem k výkonnosti soupeře těžké motivovat. Jsem velice rád, že si vzali rady trenérů k srdci a celých šedesát minut odjezdili. Marně vzpomínám, kdy jsme zápas odehráli v tomto tempu. Výhře o dvacet gólů bych velkou váhu nepřikládal, protože nás ještě čekají zápasy v Chodově, Litovli a doma s vedoucím Zlínem. Ukáže se, jak je na tom tým po psychické stránce – fyzicky a herně jsme na tom velmi dobře. K oběma našim brankářům bych chtěl říci, že Jakub Jareš svým precizním přístupem k tréninkům a zápasům neuvěřitelně táhne dorostence Pavla Kaufmana. Teď je Kaufman v takové formě, v jaké nikdy nebyl!"

Nyní jedou Strakoničtí dvakrát ven. Tuto neděli se představí na hřišti šestého Chodova a příští sobotu zajíždějí do Litovle, která je osmá.

I. liga – 19. kolo: Strakonice – Ústí nad Labem 37:17 (16:9). Branky: D. Zbíral 7 (1/1), J. Vávra 6, R. Marienka 5 (1/1), Mošovský 4 (1/1), Pek, Krejčí 4, M. Masák, Tockstein, M. Zbíral 2, P. Masák 1 – Vrběcký 6. Rozhodčí: Barták, Rutta. Vyloučení: 3:3. ŽK: 1:3. Sedmičky: 3/3:2/1. Diváků: 200.

1. Zlín 19 17 0 2 514:396 34
2. Bystřice 19 13 2 4 505:453 28
3. Nové Veselí 19 13 0 6 513:469 26
4. Strakonice 19 11 2 6 497:471 24
5. Náchod 19 9 1 9 496:519 19
6. Chodov 19 7 3 9 473:476 17
7. Jičín B 19 8 1 10 469:484 17
8. Litovel 19 6 3 10 513:514 15