Utkání si domácí zkomplikovali, ačkoliv vedli 2:0. První set vyhráli 25:22 a druhý 25:20. Třetí set měl být již poslední, celý tým to věděl a chtěl.

Na začátku to tak i vypadalo, jenže v polovině začali hosté více kousat a dokonce vedli 22:19, kdy si domácí museli vzít oddechový čas. Pomohlo to a stav byl 22:22. Následně přišla přetahovaná, kterou díky svým vlastním chybám domácí prohráli 27:29.

Tento mírný šok ovšem přešel i do čtvrté hry. Hosté upevnili obranu a zlepšili celou svoji hru. Najednou se jim dařilo téměř vše, naopak domácí nevěděli co hrát. Prohráli nakonec 23:25.

Ze čtyř jarních zápasů tak hráli Strakoničtí třikrát utkání na pět setů. V něm se ukázala větší zkušenost a domácí ho vyhráli 15:7.