Tenisové klání se hrálo pod názvem „SENATOR’S CUP VOLYNĚ 2021“. Při slavnostním otevření nového areálu, které se uskutečnilo před třemi týdny senátor MUDr. Fiala věnoval volyňským tenistům velký pohár s přáním, aby se stal trofejí pro vítěze některého z turnajů, které volyňský klub pořádá. Výbor tenisového klubu rozhodl, že založí novou tradici, kterou bude turnaj o putovní pohár ve smíšených čtyřhrách, pořádaný vždy poslední červnovou sobotu.

Na akci se zaregistrovalo 22 účastníků z Volyně, Strakonic, Písku a Blatné, kteří vytvořili 11 smíšených dvojic. Páry byly rozlosovány do dvou skupin, jedné šestičlenné a druhé pětičlenné. Zápasy ve skupinách i o umístění se hrály na časový limit 20 minut. Roli favoritů ve skupinách potvrdili manželé Fialovi i Karel Malý se svojí partnerkou Evou Samcovou. Finále bylo vyrovnané do stavu 3:3, poté již Tomáš a Irena Fialovi svého soupeře udolali v poměru 6:3 a stali se tak prvním vítězem turnaje. V zápase o třetí místo zvítězili Zdeněk a Jana Burianovi nad Chalupou s Pašavovou.

Fotogalerie: Slavnostní otevření sportovních kabin ve Volyni 210605

Na závěr akce čestný předseda TK Volyně Václav Klimeš starší předal poháry prvním třem párům a věcné ceny všem účastníkům turnaje. Ceny byly díky štědrým sponzorům hodnotné i rozmanité, čímž je volyňský klub pověstný a účastníci se do Volyně rádi vracejí.

Celý den byla v areálu skvělá divácká atmosféra, vytvořená především rodinnými příslušníky hráčů. Počasí s příjemnou letní teplotou se letos také vydařilo. Po skončení bojů se posedělo v nové klubovně a u kytary Václava Klimeše staršího se všechno kompletně zhodnotilo. Účastníci turnaje se rozcházeli s pocitem příjemně stráveného dne, naplněného oblíbeným sportem v přítomnosti dlouholetých tenisových přátel. Příštím turnajem ve Volyni bude srpnový pouťový turnaj mužů u příležitosti 112 let založení tenisového klubu.