Start je ve 14 hodin u rybníku Pustý, prezentace závodníků 12 až 13.15 hodin v hospodě U Datla (Nádražní 633). Startovné 200 korun. Závod je součástí Jihočeského poháru v triatlonu, na cyklistické části je závodník povinen použít přilbu.

Jak se bude závodit? Tak 750 metrů plavecké části je rozděleno do dvou okruhů, které ti nejlepší absolvují do deseti minut. Poté postupně nasedají na kolo a vyráží na dvacetikilometrovou cyklistickou část. Z Blatné směrem na Hajany, kterých nedosáhnou, neboť na první křižovatce odbočí do obce Chlum, poté pokračují směrem k Bezdědovicím a od křižovatky se silnicí spojující Blatnou a Bělčice směřují na Blatnou.

Okruh měří něco málo přes šest kilometrů, a aby závodníci splnili předepsanou distanci, musí jej absolvovat třikrát. Cíl cyklistické části je před hospodou U Datla, kde je umístěno druhé depo. Zde zanechají bicykl a vyráží na pětikilometrovou běžeckou část směr zámecký park, kde je čekají rovněž tři okruhy.

Poté, co absolvují tři okruhy po měkkém podkladu a ve stínu staletých dubů, zamíří stejnou ulicí zpět před hospodu U Datla, kde je cíl celého závodu, bohaté občerstvení a po doběhu všech i vyhlášení vítězů.

Zúčastnit se může každý starší 16ti let, muž i žena. Závod je součástí Jihočeského poháru v triatlonu, a tudíž se řídí jeho pravidly, která můžete najít na www.triatlon-jih.cz