Házenkáři Strakonic poprvé v sezoně v I. lize prohráli, minulou neděli podlehli na hřišti druhé Kopřivnice 30:33 a ztratili první příčku. Jejich domácí hala je však už 27 ligových zápasů v řadě nedobytnou pevností!

Napravit minulé zaváhání a prodloužit úspěšnou bilanci budou chtít v sobotu od 18 hodin v domácí jarní premiéře.

Soupeřem Jihočechů bude Bystřice pod Hostýnem, která je čtvrtá. Odvetnou část začala domácí výhrou nad Dvorem Králové 32:27.

Trenér Miroslav Vávra si nemyslí, že by první porážka měla mít na jeho tým v dalším průběhu soutěže vliv. „V sestavě, v jaké jsme v Kopřivnici byli, jsme podali velice solidní výkon. I po shlédnutí videa jsem přesvědčen, že kdybychom byli v plné sestavě, že jsme soupeře potrápili ještě víc a přivezli dva body."

Mužstvo je tak podle něj z tohoto pohledu v pohodě. „Kluci cítili, že proti favoritovi odehráli velmi dobrý zápas," dodal.

V úvodním jarním utkání Strakoničtí kvůli nemoci postrádali Tomáše Peka a Petra Masáka, jenom na pár minut naskočil Michal Krejčí, který nebyl zcela zdravý. Jak to bude s touto trojicí nyní?

„U Tomáše Peka uvidíme, jak bude vypadat po tréninku a kolik minut bude schopen odehrát. Petr Masák přislíbil, že by zápas odehrál. U Michala Krejčího uvidíme po pátečním tréninku, co bude schopen v duelu odvést," zmínil se strakonický kouč.

Stačil by stejný výkon jako v Kopřivnici také na Bystřici? „Musíme se vyvarovat takové desetiminutovky ve druhém poločase, jako v Kopřivnici. V té by náš výkon nestačil na nikoho," upozornil Vávra a podotkl: „Myslím, že Bystřice si od nás dva body neodveze!"

Vzájemná utkání Strakonic a Bystřice jsou vždy velmi těsná, žádné nebylo jednoznačné. „Favorit není žádný. Bystřice patří k lepším soupeřům, bude to jako každý zápas v této soutěži – vyrovnaný souboj až do konce," zdůraznil.

Soupeř je na tom výškově lépe než Jihočeši a má výborného střelce z dálky Doležela, který hraje extraligu za Zlín. „A na křídle hraje výborně Zbránek, který patří k tahounům týmu. Musíme eliminovat rychlý přechod Bystřice do útoku a snažit se rozbít její sílu na spojkách," řekl Miroslav Vávra.

Pro tým z Moravy bude zítřejší duel prvním, ve kterých se střetne s nejlepšími v I. lize. Další víkend potom hostí první Kopřivnici. Své protivníky chce minimálně potrápit.

„Do Strakonic nejedeme na výlet. Všechna vzájemná utkání byla vždy vyrovnaná a končila velmi těsně. V podobném duchu se k zápasu postavíme i o týden později doma s Kopřivnicí, která má aktuálně k postupu nejblíže," uvedl trenér Moravanů Martin Žůrek.

Na podzim vyhráli Strakoničtí venku 24:22, když v poločase vedli už 15:10.