Sobota 6. října. Tehdy kapitán strakonických házenkářů Martin Mošovský odehrál svoje poslední utkání v I. lize. Bylo to při remíze 23:23 doma s Olomoucí a Mošovský dal osm gólů. V zápase si však přivodil zranění nohy a podzim pro něj skončil. Následně se podrobil operaci. A v úterý 19. února, překvapivě, se už zapojil do tréninkového procesu.

Jaké to pro vás bylo, moci po necelých pěti měsících začít znovu trénovat?
Chuť jsem měl už dříve, ale bohužel to nešlo. Povoleno to mám od minulého týdne, kdy jsem směl začít běhat. Ale nesmím třeba ještě dělat doskoky. Samozřejmě, mezi klukama je mi dobře.

Trénink jste absolvoval v plné zátěži…
Neskákal jsem přes švihadlo, jinak jsme pracovali především na střelbě. Takže jsem se snažil střílet spíše ze země, i když to člověku nedá, nevyskočit a nevystřelit. Snažil jsem se dělat maximum toho, co noha dovolí. Nebudu říkat, že nebolí, trochu bolí. Ale snad to bude dobré.

Jak jste se tedy cítil?
Po fyzické stránce to je docela dobré, ale trošku mě bolí záda, na tom budu muset zapracovat. A co si budeme povídat, i na břichu. I když jsem se snažil trošku udržovat, tak ta pauza byla dlouhá.

Vidíte to se svým možným startem na jaře reálně?
Myslím, že určitě nějaký zápas na jaře odehraju. Nebudu říkat kdy, na tom se budu domlouvat s trenérem.
I když Mírovi Vávrovi se do toho moc nechce, ale já bych chtěl. Těžko teď předjímat, mám za sebou pár tréninků. Uvidíme za čtrnáct dní doma… Míra o tom moc slyšet nechce, ale já už bych nejraději hrál.

Máte hodně zkušeností z extraligy. Jak vidíte jaro z pohledu Strakonic? V tabulce jste šestí 
s dvanácti body, ale s „lehčími" soupeři hrajete venku.
Je to tak, že lepší týmy budeme mít doma. To byla naše podzimní výhoda, že jsme jako nováčci se slabšími soupeři nasbírali body doma. Uvidíme, jak se nám povede proti silnějším celkům… Doma jsme mnohem silnější než venku. Co jsem slyšel, tak některé výkony venku nebyly přesvědčivé a nehrálo se naplno jako doma.

Čí výkony se vám na podzim líbily při pohledu z tribuny?
Už od začátku sezony se mi líbil Tomáš Pek, šlape zodpovědně a je na něm vidět velké zlepšení. Samozřejmě Míra Masák, kterému když se povedou první střely, je k nezastavení. David Zbíral táhne tým, i když dělá zbytečné chyby. Ale to u hráče, který tvoří hru, bude vždycky. Bez toho to nejde. Velký obranář je Míra Bažata. A základem je brankář Kuba Jareš – chytal výborně, byly znát jeho zkušenosti z extraligy. A když se mu nedařilo, dokázali ho také dobře nahradit Jirka Vosoba a Pavel Kaufman.