Celý týden bylo ideální počasí, které se však v předvečer turnaje pokazilo prudkým deštěm. Obětavou prací několika jedinců se kurty ráno připravily a turnaj mohl začít. Letošní ročník byl poznamenán vysokým počtem omluvenek, dorazilo jich sedm. Přesto se přihlásilo sedm párů a turnaj byl odehrán systémem každý s každým na 5 vítězných gamů. Během bojů došlo ještě ke svalovému zranění jedné hráčky a jejímu odstoupení z turnaje. Jak všem účastníkům přibývají léta, tak dochází k častým zraněním a to poznamenává i celkovou účast.

Po několika letech byl zvolen herní systém, kdy jednotlivé dvojice byly vylosovány. Los byl spravedlivý, nebyl předem jasný žádný favorit ani slabá dvojice. Celý turnaj byl velice vyrovnaný a patřičně dramatický až do posledního míčku.

Ve Volyni se hrály tenisové mixy.

O umístění na čtvrtém až šestém místě rozhodovaly vzájemné zápasy. Vítězem turnaje se stala dvojice Fiala – Šampalíková, která prošla všemi zápasy bez jediné prohry. Vyrovnaný souboj s vítězem sehrála nejstarší dvojice Neumitka – Trčková, která po boji prohrála 4:5 a obsadila konečné druhé místo. Na třetím místě se umístil pár Strnad – Samcová. Na dalších místech bylo pořadí Diviš – Buriánová, Chalupa – Strnadová a Matějka – Tylová.

Turnaj jako tradičně bezchybně a vtipně řídil nestárnoucí Bořivoj Korejs se svými asistentkami. Počasí se také vydařilo, což nebylo vždy v minulosti pravidlem. Na závěr byly předány poháry vítězům a hodnotné věcné ceny všem účastníkům. Velké poděkování patří sponzorům turnaje.

Po skončení turnaje se posedělo, hodnotily se jednotlivé zápasy a také se již domlouval další turnaj. Na návrh několika hráček to bude opět turnaj smíšených dvojic v rámci zimní halové sezony, který se uskuteční 17. listopadu ve Strakonicích v tenisové hale. Všichni se rozcházeli s pocitem příjemně stráveného dne.

Jiří Neumitka