Na akci se zaregistrovalo šestnáct účastníků z Volyně, Strakonic a Blatné, kteří vytvořili osm smíšených dvojic. Několik dalších žen, stálých účastnic volyňských turnajů, se navíc omluvilo, zcela jistě by sportovní úroveň turnaje ještě pozvedly. Předpověď počasí slibovala krásný slunečný den a to se také potvrdilo.

Páry byly rozlosovány do dvou čtyřčlenných skupin. Obě skupiny byly papírově vyrovnané. Zápasy ve skupinách i o umístění se hrály na jeden set. Roli favoritů ve skupinách potvrdili Lejsek – Šampalíková a Fiala s dcerou Eliškou, kteří postoupili do finále. Zápasy ve skupinách byly velice vyrovnané, většinou s výsledkem 6:4, případně o vítězi rozhodoval až tiebreak.

Finále mezi Lejskem se Šampalíkovou a Fialou s dcerou Eliškou skončilo jasným výsledkem 6:1 pro prvně jmenované. V zápase o třetí místo zvítězila dvojice Zdeněk a Jana Burianovi nad Neumitkou s Fialovou po vyrovnaném zápase v poměru 6:3.

Na závěr akce věrný fanoušek volyňských tenistů, starosta města Martin Červený předal poháry a věcné ceny. Celý den byla v areálu skvělá divácká atmosféra, vytvořená především rodinnými příslušníky hráčů. Během turnaje zajišťovaly členky klubu bohaté občerstvení z domácí kuchyně. V průběhu turnaje byla pořizována bohatá fotodokumentace, za což patří dík pořadatelům. Po skončení bojů následovalo tradiční posezení při občerstvení se zhodnocením výsledků a nechybělo vzpomínání na předešlé turnaje. Diskutovalo se také o další akci tenisového klubu, kterou bude v srpnu o volyňské pouti turnaj ve čtyřhrách mužů. Účastníci turnaje se rozcházeli s pocitem příjemně stráveného dne naplněného oblíbeným sportem v přítomnosti dlouholetých tenisových přátel.

Autor: Jiří Neumitka