Zdejší patnáct kilometrů dlouhý okruh patří mezi nejnáročnější pro svůj kopcovitý charakter. Náročnost kopců ještě umocnil silný vítr a teplota kolem osmi stupňů, což udělalo ze závodu učiněné peklo. Na start silničního závodu mužů, který měřil 140 kilometrů se postavilo rekordních 177 jezdců včetně vynikajících profesionálních týmů z Polska, Slovenska a Rakouska.

Nejlepší výkon z táborských závodníků podal Ondřej Bambula, který se aktivně pohyboval v první skupině a nakonec dosáhl v silné konkurenci skvělého 15. místa. Nadějný třiadvacítkář Michael Boroš dojel na 31. místě. Ve své kategorii U23 byl patnáctý.  Závod opanovalo polské duo Lukasz Bodnar a Dariusz Batek z týmu Bank BGZ. Třetí skončil Pavel Boudný z týmu Česká spořitelna Specialized.

V kategorii juniorů se Martin Dejmek pohyboval v první skupině, byl aktivní, ale nakonec skončil na 17. místě. Celkově je však na skvělém 4. místě průběžného pořadí Českého poháru. V kategorii kadetů přijel Jan Novák v pořadí devětadvacátý.

Následující den pokračoval v Kyjově Český pohár dorostu kritériem. Kadeti CT Tábor si vybrali velký kopec smůly. Dominiku Drdek měl hned po startu defekt a závod pro něj skončil. Jan Novák se pohyboval na čele skupiny ale po hromadném pádu skončil s otřesem mozku v nemocnici. V kategorii juniorů dojel Martin Dejmek na 16. místě. V sobotu pokračuje Český pohár v silniční cyklistice závodem v Jevíčku.