Strakonický tým GYMSTR, za který hrály Petra Lukešová, Linda Svobodová a Šárka Jozová, doplněný o hráčku z týmu Morgans Michaelu Tvrdíkovou, se do velkého finále nominoval díky vítězství v Labském streetballovém poháru v Děčíně.

Děvčata v bojích o medaile nenašla přemožitele a stala se po zásluze šampionkami letošního Českého streetballového poháru.
Tým GYMSTR nezahálel ani v letošním 14. ročníku Pražské streetballové ligy. Ta se hrála od 2. května do 19. června. Velké finále se hrálo 22. června v Praze na Strahově. V ženách letos soutěžilo osm týmů, do finále postupovaly pouze čtyři nejlepší. V základní části se hrálo opět dvoukolovým systémem každý s každým o postup do play off a následně o titul Mistr PSL.
GYMSTR se do závěrečných bojů dostal ze druhého místa. Za tým letos bojovaly Petra Lukešová, Linda Svobodová, Šárka Jozová, Kačka Kuncipálová, Aneta Makovcová a Eliška Vondrysová. Protože bylo zapotřebí ještě doplnit tým, vypůjčily si Aničku Smutnou z Aritmy Praha.

Velké finále odehrály pouze tři ženské týmy (tým Morgans nedorazil), proto se pořadatel rozhodl, že se nebude hrát na vítězství, ale na skóre. Sice děvčata tým „Béčkový porno“ těsně porazila, ale vysoká prohra s „Na-ex“ je odsunula na třetí místo. Přesto si bronzového umístění velmi váží, konkurence byla veliká a již účast ve finále hodně znamenala. Navíc již podruhé za sebou převzala strakonická Petra Lukešová cenu za nejlepší střelkyni Pražské streetballové ligy.

Šárka Jozová