Turnaje se zúčastnilo sedm oddílů: KVP Přerov, STEPP Praha, Slavia Praha, TJ Tábor, Slavia Hradec Králové, SK Děčín a AJ Fezko Strakonice. Pořadí týmů pro nasazení do turnajového pavouka, bylo dáno konečným umístěním týmů ve dvou věkově nejnižších kategorií, a to v předchozích dvou sezónách. Tým AJ Fezko Strakonice jako nejlepší tým postoupil rovnou do semifinále.

„V něm náš tým přehrál Slavii Praha 12:5 a v neděli ve finále jsme porazili SK Děčín 4:3 a stali jsme se mistry České republiky mladších žáků ve vodním pólu v sezóně 2020/2021,“ uvádí trenér Kulda.

close Mladší žáci AJ Fezko Strakonice jsou mistry ČR ve vodním pólu. Foto poskytl: Pavel Pechoušek info Zdroj: Deník/ Redakce zoom_in Mladší žáci AJ Fezko Strakonice jsou mistry ČR ve vodním pólu. Foto poskytl: Pavel Pechoušek

„Semifinále se Slavií Praha se vyvíjelo od začátku velmi dobře, hráči neustále zvyšovali náskok a předváděli skvělou hru přesně podle pokynů trenérů. Ve třetí čtvrtině nám zatrnulo po úderu nohou do oblasti krku našemu obránci Marku Kuldovi. Naštěstí se vše obešlo bez následků a hráč se ještě vrátil do hry. Nedělní zápas s SK Děčín jsme začali skvěle a vedli jsme do poloviny zápasu 4:0. Potom se bohužel projevila dlouhá doba, kdy se netrénovalo a hlavně nehrálo, hráči lehce ztráceli nervy, zranil se hráč Ondřej Šimek, rovněž v oblasti krku. Naštěstí opět bez vážných následků. Potvrdilo se jen, jaký je vodní pólo tvrdý a fyzicky náročný sport. Ale povedlo se tlak ustát, družstvo se zklidnilo a udrželo jedno gólový náskok až do vypjatého konce. Po zápase hráči hodili trenéry v oblečení do bazénu, což jsme samozřejmě po vítězství s radostí absolvovali,“ uvedli trenéři Jiřina Smejkalová a Marek Kulda.

„Samozřejmě budeme dál intenzivně trénovat, ale zdlouhavá rekonstrukce bazénu ve Strakonicích nám další úsilí značně komplikuje. Budeme muset dvakrát v týdnu dojíždět do Prachatic a Tábora, což bude pro děti i trenéry časově velmi náročné. Pokračovat budeme i v suché přípravě u Marka Váchy, která se nám skvěle osvědčila. Ale samozřejmě dva tréninky v týdnu ve vodě proti pěti, které máme běžně, je málo,“ uzavírá trenérský tandem.

Autor: Pavel Pechoušek