Jedná se o sérii turnajů Jihočeského kraje během halové sezony. Jednotlivé výsledky těchto turnajů jsou evidovány a uveřejněny na webu www.ligasenioru.cz. Že je o sportovní ligu seniorů zájem mezi seniory, nasvědčuje to, že kapacita byla naplněna krátce po zveřejnění možnosti přihlásit se na tuto akci.

Sedmnáct čtyřčlenných družstev zápolilo v pěti disciplínách. Hod basketbalovým míčem na koš, střelba florbalovým míčkem na branku, šipky na terč, člunkový běh s raketou a míčkem a hod kroužků na tyč. Soutěžilo se pod dohledem kvalifikovaných rozhodčích z řad okresních kanceláří ČUS, kterým vydatně pomáhali také žáci oboru Management sportu Euroškoly Strakonice. Bylo to zajímavé spojení generací. Senioři ukázali, že ve Strakonicích jsou zvyklí sportovat a sportovní zápolení jim není cizí.

Záštitu nad strakonickou částí převzal starosta města Strakonice Mgr. Břetislav Hrdlička, který také Sportovní ligu seniorů ve Strakonicích zahájil. K významným hostům patřil také senátor MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA, jehož sport provází celý život. Ceny pro vyhodnocené seniory připravily Okresní sdružení ČUS Strakonice. Ceny předával Mgr. Krátký Zdeněk, manažer Krajské organizace ČUS.

Vítězové jednotlivých disciplín:

Hod na koš: Marcela Štérová
Běh s míčkem: Stanislav Med
Střelba na florbalovou branku: Věra Hraničková
Hod kroužkem na tyč: Stanislav Hranička
Šipky: Jaroslav Pěnička

Autor: Stanislav Kašpar, OS ČUS Strakonice