I. liga házenkářů: TJ Náchod – HBC JVP Strakonice 1921 24:27 (14:14)

Branky Strakonic: Říha 7 (3), Sedlák 6, Mošovský 3 (3), Bičiště 3, Nový, F. Lukeš, Landsinger 2, M. Nejdl, Samek 1. Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Vyloučení: 2:2. ŽK: 2:0. Góly ze sedmiček: 2:6.

V duelu s desátým celkem tabulky byl strakonický lídr sice paírovým favoritem, ale vůbec to neměl jednoduché. Zápas však hosté zvládli, vedou tabulku o bod před Zlínem a titul půlmistra mohou potvrdit v příštím kole na domácí palubovce.

Od začátku duelu to byl velice vyrovnaný souboj a celý první poločas Strakoničtí dotahovali drobný náskok soupeře. Do vedení se dostali až po změně stran. Důležitý moment přišel čtvrt hodiny před koncem, kdy dali Strakoničtí tři góly v řadě a uskočili domácím o dvě branky. Domácí sice ještě dokázali vyrovnat, ale následná série čtyř branek již rozhodla o dvou bodech pro hosty.

"Na jedné straně jsme hráli dobře v útoku, na druhé jsme dostávali hodně gólů, což se nám podařilo zlepšit až ve druhé půli. Rozhodla zlepšená obrana. Domácí jsme díky ní donutili k nepřipravené střelbě a Jindra Mráz to vzadu pochytal. V defenzivě se nám nevedlo, jak jsme chtěli. Dělali jsme chyby a domácí chodili jeden na jednoho, stříleli nad hlavou a kolem těla, což byly těžké zákroky pro brankáře. Ve druhém dějství jsme obranu změnili, hodně dobře v ní fungoval Marek Nejdl. Nečekali jsme, že to bude až tak náročné utkání, ale v Náchodě se tradičně hraje špatně. Není tam příjemné prostředí. Soupeř nehrál špatně, nezaslouží si pozici, na které momentálně je. Na naší straně byly znát opět absence, ovšem především nás trápily individuální chyby a nepozornosti v obraně," shrnul pro klubový web utkání strakonický trenér Michal Zbíral.