Sobotní program ve strakonické házenkářsé hale odstartují v 15 hodin starší dorostenci druholigovým duelem se Sokolem Šťáhlavy. Před týdnem Strakoničtí nehráli, duel ve Velkém Meziříčí byl z důvodu karantény odložen.

Šlágrem víkendu je prvoligový souboj mužů Strakonic a Zlína. Před čtrnácti dny Strakoničtí nehráli proti Dvoru Králové a tento duel je odložen na 27. dubna. Před týdnem poprvé v sezoně Strakoničtí prohráli, a to ve Vsetíně 27:29. V tabulce jsou tak před víkedem Strakoničtí v tabulce třetí. Mají bod ztrátu na druhý Zlín a dva body na vedoucí Litovel. Oproti oběma týmům mají zmiňovaný duel se Dvorem Králové k dobru. Pohled na tabulku tak jasně velí porazit Zlín.

Sobotní program zakončí druholigové utkání mužů se Sezimovo Ústím. To startuje v 19 hodin. Strakonické béčko před týdnem prohrálo v Úvalech a je v tabulce na třetím místě. Jeho sobotní soupeř je desátý.

Na palubovky soupeřek zajíždějí jak Strakonické ženy, tak dorostenky. Oba celky cestují na HC Háje. Nejprve nastoupí od 11 hodin ke svému duelu mladší dorostenky. Ty mají na spodku tabulky stejně bodů jako jejich soupeřky. Ženy hrají vzájemný duel od 15 hodin. Strakonické hráčky vedou druholigovou tabuku o tři body před Pískem B. HC Háje je na místě pátém.