Tak šly výsledky házenkářů Strakonic v přípravě na extraligu. Odehráli tři zápasy během dvou dnů.
V pátek 18. srpna tým podlehl ve Šťáhlavech německého TG Landshut 22:26 a bylo znát, že jde o první herní prověrku. „Tohle utkání nám sloužilo na rozehrání, věděli jsme, že bude slabší. Výsledek není podstatný. Soupeř, působící v bavorské lize, hrál ale velmi dobře,“ hodnotil trenér Roman Marienka.

O den později už Jihočeši hráli na Slovensku miniturnaj. V něm nejprve narazili na ŠKP Bratislava, sedmý tým minulého ročníku slovenské nejvyšší soutěže. Duel nakonec skončil smírně 28:28, když v půli vedli Strakoničtí 14:12. „V porovnání s pátkem nastoupilo proti domácím úplně jiné mužstvo. Bratislavští začali ve velkém stylu, ale naši kluci vše zachytili a celý zápas vedli. Bohužel jsme nezvládli závěr takticky, čímž jsme o náskok přišli a byla z toho remíza,“ zmínil kouč.

Na závěr tým od Otavy nastoupil proti Štartu Nové Zámky. Ten v předchozím ročníku nejvyšší soutěže byl třetí po základní části. Strakonice ho porazily 28:25 (14:12). „Jediné, co nás trápilo, bylo proměňování příležitostí,“ zdůraznil Roman Marienka. Miniturnaj vyhráli Strakoničtí před Novými Zámky a Bratislavou.

Strakonický lodivod zapojil do hry všech 16 hráčů a za jejich výkony a nasazení je chválil. V pátek čeká tým generálka, a to na hřišti AG Linz, účastníka rakouské nejvyšší soutěže.