V sobotu byl na pořadu vytrvalostní závod. Zde Štěpánka Hanušová (dorostenky B) dosáhla díky výborné střelbě na krásné čtvrté místo. Štěpánka je odchovankyně strakonického biatlonu, která se připravuje ve sportovním centru mládeže v Novém Městě na Moravě za které také závodí.

V juniorské kategorii Tonda Hanuš obsadil 11. místo. Mezi ženami A navázala Kateřina Jeníčková na předchozí úspěchy a vybojovala tak v této zimní sezóně druhou bronzovou medaili. Druhý den závodního klání byl ve znamení sprintů. Štěpánka Hanušová v nabité konkurenci obsadila 12. místo. Kateřina Jeníčková obsadila nepopulární čtvrtou příčku. Nejradostnější událostí dne však ale bylo umístění Tondy Hanuše, který vybojoval 6. místo a zároveň se tímto výkonem kvalifikoval na mistrovství republiky, které se uskuteční v Novém Městě na Moravě ve dnech 9. až 11. března.

Tondovi se vrátila jeho poctivá práce v tréninku a bude tak mít možnost bojovat na mistrovství republiky zaslouženě. Společně s ním na této akci bude reprezentovat strakonický biatlon Kateřina Jeníčková.

Jan Žák, trenér