Letos přijelo změřit síly rekordních 28 hráčů nejen z domácího oddílu, ale také z Českých Budějovic, Českého Krumlova, Strakonic, Prahy, Jihlavy a dokonce i z 1500 kilometrů vzdáleného dánského Svendborgu.

Strakonice zastupovala pětičlenná výprava – Josef Smetana, Josef Kudláček, Veronika Kudláčková, Denisa Peterková a Pham Van Thanh. „Tento turnaj má jedno specifikum – nikdo na začátku netuší, s kým bude celý den hrát. Účastníci se totiž nejprve do párů nalosují. Zde je tedy velká šance i pro průměrného hráče na slušný výsledek v případě dobrého losu, ale platí to i naopak. A aby to nebylo tak jednoduché, před losem se vyberou čtyři nejsilnější hráči, kteří nesmějí hrát ve dvojici spolu,“ přiblížil Josef Smetana ze strakonického oddílu.

Losovalo se dánským způsobem za pomoci žolíkových karet. Dvě stejné karty k sobě svedly partnery pro celý turnaj. „Los byl velmi zajímavý, nikdo si ani netroufl tipnout, kdo by mohl celý turnaj vyhrát. Dvojice byly velmi vyrovnané,“ zdůraznil Smetana.

Hrálo se na dvě skupiny po sedmi párech na dva sety do 15ti bodů. Možná byla tedy i remíza. Na každou dvojici vycházelo šest zápasů v základní skupině a podle konečného pořadí ve skupinách se následně hrálo o konečné umístění v turnaji.

Celkové výsledky 26. Letního badmintonového turnaje dvojic: 1. Pham Van Thanh (TJ ČZ Strakonice, spolek), David Parkos (SK Český Krumlov) 2. Petr a Anna Mouritsen (Dánsko), 3. Pavel Kavan (SK Badminton Tábor), Honza Bednář ml. (Sokol Křemže); a Strakoničtí: 4. Josef Smetana (TJ ČZ Strakonice, spolek), 6. Josef Kudláček (TJ ČZ Strakonice, spolek), 13. Denisa Peterková (TJ ČZ Strakonice, spolek), 14. Veronika Kudláčková (TJ ČZ Strakonice, spolek).