BK Strakonice - SBŠ Ostrava 73:70 (23:14, 37:30, 55:53). Body Strakonic: A. Žáčková 21, A. Pešková 18, N. Bernasová 17, K. Petelová 7,  K. Půroková a Z. Čížková 4. D. Bittnerová 2.

Se soupeřem z Ostravy jsme začali na výbornou. Úvodní čtvrtinu jsme ovládli v poměru 23:14. Nic nenasvedčovalo tomu, že to bude těžké utkání. Poté jsme ještě bravurně zvládli i vstup do druhé čtvrtiny. Na ukazateli skóre po prvních pěti minutách druhého dějství svítil stav 33:18. Ostrava poté změnila obranný systém. Kombinovala a střídala osobní obranu se zónovou a malinko zbrzdila rozjetý strakonický expres. Přestali jsme úplně hrát, bojovat a týmově tvořit zejména na útočné polovině. V této fázi se nám nedařilo ani střelecky. V poločase jsme však byli ve vedeni o sedm bodû.

Po změně stran se skóre v průběhu celé dvacetiminutovky přelévalo ze strany na stranu. Bojovalo se o každý míč. Dokonce se hráčky Ostravy v průběhu čtvrté čtvrtiny dostaly na “plichtu”. Nedařilo se nám, ale dokázali jsme psychickou i fyzickou odolnost. Do vedení jsme soupeřky nepustili, naopak jsme vždy jednoduchým košem odskocili a vybudovali si mírný náskok. Koncovka byla nervy drasajici thriller, ale se šťastným koncem pro hráčky od Otavy.

Zrodila se nesmírně cenná výhra, která stála děvčata ze Strakonic mnoho sil. Výhra je o to cennější, ze jsme ji ubojovali a máme pošesté velkou radost. Z individualit lze dnes vyzdvihnout kapitánku A. Žáčkovou a A. Peškovou, které v důležitých momentech utkání vzaly odpovědnost na svá bedra a tým dovedly ke šťastnému i zaslouženemu vítězství.

Strakonické basketbalistky jsou v extraligové tabulce aktuálně na skvělém čtvrtém místě.

Autor: BK Strakonice