Ostrava - BK Strakonice 65:72 (33:39). Hauserová a Junková 29, Půroková 9, Čížková 3, Piloušková 2.
Havířov - Strakonice 67:59 (29:30). Junková 20, Hauserová 19, Půroková 13, Čížková 3, Kotrcová a Myslivcová 2.

Strakonické extraligové juniorky přivezly jednu výhru, která jim definitivně zajistila konečné deváté místo po nastavbove části.

"Holky od Otavy obě utkání predehrávaly. Před odjezdem jsme měli značné obtíže se sestavou. Jarní prázdniny, studijní pobyt, marodka, zranění či vyučovací proces byly hlavním důvodem neúčasti tradičních basketbalistek. Nakonec v sedmi hráčkach, kdy jedna z nich, Julie Piloušková z BK Tygři Praha, přestoupila poslední možný den a odbyla si premiéru v novém dresu. Další, která po delší odmlce nastoupila v obou utkáních a odehrála bezmála 33 minut a dala dva body, byla Kristýna Kotrcová, trenérka týmu U11. Oběma patří velký dík," uvedl trenér strakonických juniorek Petr Martínek.

Fotogalerie: Basket juniorky. 230219

"Obě utkání byla vyrovnaná a nesmírně bojovná na obou polovinách hřiště. V Ostravě měly v závěru více štěstí holky ze Strakonic a urvaly výhru 72:65. Druhý den v Havířově to bylo přesně naopak a v samotné koncovce odskočily domácí hráčky ve vývoji skóre na 59:67," doplnil trenér Martínek a pokračoval: "Holky zaslouží pochvalu, neboť není jednoduché ve dvou dnech odehrát v sedmi hráčkách těžké a vyrovnané extraligové duely. Kajina Hauserová a Adéla Junková ukázaly svoji kvalitu a zatížily konto soupeřek 97 body. Ale i ostatní zaslouží absolutorium za bojovnost a nasazení. Super výkon."

Poslední kolo odehrají strakonické juniorky koncem března v Prostějově. "Poté si zahrajeme předkolo play off s osmým týmem extraligy a vypadá to na Trutnov. Úspěšnější tým postupuje na MČR, které se kná v Brně," doplnil Petr Martínek.