Domácí celek odehrál velmi dobře prvních pět minut, ve kterých držel mírné vedení, pak se však probral Nymburk a začal si postupně budovat náskok. Ten měl na konci první čtvrtiny osm bodů, pak přerostl dvoucifernou hranici a pod ní se už nedostal. Když se pak domácím hráčkám nepodařilo zkorigovat skóre ani po přestávce, mohl Nymburk dát dost prostoru hráčkám z lavičky, a i tak v klidu kontrolovat povinnou výhru.

K té nejvíc přispěla 13 body Tereza Krakovičová, Alexandra Chomenčuk přidala 12 bodů a Crystel Bittar 11. Strakonice vedla se 14 body a 10 doskoky Alena Jeništová.

Petr Martínek (trenér U19 Chance):„Děkuji Danu Kuruczovi, že nám vyšel vstříc a místo neděle jsme mohli hrát v pátek zejména s ohledem na výjezd extraligových juniorek do Ostravy a Havířova. Zároveň gratuluji jeho týmu k výhře. Rád bych, ale pochválil domácí děvčata za předvedený výkon. Myslím si, že se znatelnou výškovou převahou soupeře se vyrovnaly /konečné doskoky 40:45/ a předvedly kvalitní agresivní basketbal s rychlým přechodem na útočnou polovinu soupeře. Vstup do utkání byl z naší strany skvělý. Poté jsme si vybrali hluchou pasáž. V této části jsme zahodili několik slibných střeleckých příležitostí a zkušené soupeřky toho dokázaly plně využít k vybudování až třináctibodového náskoku. Po přestávce děvčata od Otavy udržela soupeřky v dostřelu, ale na zvrat v utkání to nestačilo. Přesto musím celý tým pochválit za předvedený týmový výkon zejména v obranné fázi. Byl bych spokojen, kdyby nás tento výkon posunul a nastartoval po reprezentační přestávce do další části ŽBL, kdy zajíždíme do Prahy na hřiště BLK Slavie Praha. Nejlepší hráčkou utkání byla vyhlášena Alena Jeništová /autorka 14 bodů a 10 doskoků/, z juniorek se nejlepší výkonem zejména v obraně blýskla reprezentantka v kategorii U 18 Sára Vadlejchová.“

Daniel Kurucz (trenér Nymburk):„Myslím, že diváci viděli zajímavý zápas. Pro strakonické hráčky bylo dobře, že mohly odehrát toto těžké a vyrovnané utkání a dokázaly, že můžou hrát ŽBL. Na našich hráčkách byla znát únava z ranního návratu z Eurocupu. Kromě samotného začátku jsme měli průběh zápasu i při větší rotaci hráček pod kontrolou. Zápas splnil účel, přišlo hodně diváků a domácí vidí, že můžou hrát pěkný basket.

Jan Škrle