Ve třetím kole soutěže mladý strakonický celek prohrál na brněnské palubovce vysoko 35:86. V odvetném duelu u Otavy podaly domácí hráčky podstatně lepší výkon, přesto to na lepší výsledek než porážku 51:73 nestačilo.

Chance U19 BK Strakonice – KP Brno 51:73 (10:19, 24:42, 38:55). Body Strakonic: A. Rosecká 11, J. Vydrová a B. Suchanová 10, S. Růžková 6, B. Vorlová a E. Petrušková 4, N. Horsáková, M. Jánská a T. Soukupová 2.

Úvod utkání patřil hráčkám Brna, které se rychle dostaly do vedení. Strakonická děvčata však trefila v prvním poločase tři trojky, a tak se držela na dostřel. Přesto v závěru první části Brňanky uskočily o devět bodů. O devět bodů vyhrály i druhou čtvrtinu a daly tak základ celkovému vítězství. Domácí hráčky sice po poločasové přestávce bojovaly, třetí čtvrtinu dokonce o bod vyhrály, ale soupeřky si držely dostatečný náskok. Ten v poslední čtvrtině navýšily na konečný výsledek 51:73.

K výhře hostujícího celku pomohly i bývalé hráčky BK Strakonice. Ludmila Dudáčková nastřílela 14 bodů, Karolína Fadrhonsová 4 body.

Nyní v neděli od 16 hodin přivítají strakonické basketbalistky v další dohrávce ve STARZ aréně mistrovský celek ZVVZ USK Praha.