Vodní pólisté Fezka Strakonice mají pro sezonu 2007/2008 jasný cíl. Fezko trénuje už od poloviny srpna v domácím prostředí dvakrát denně. „Využíváme bazén i posilovnu,“ popisuje tréninkové dávky kormidelník úřadujících českých mistrů Karel Faměra. Pod jeho vedením se Jihočeši zúčastnili dvou přípravných turnajů. Vyrazili do Berlína a Lodže.

Do Berlína se Fezko vydá v příštím týdnu znovu. „To už ale bude Euroliga,“ zdvihá Faměra varovný prst. Hraje se o hodně. O postup do prestižního Len Trophy, který je jakousi obdobou fotbalového Poháru UEFA. „Turnaj v Berlíně zahájíme soubojem s rumunským týmem Oradea, ve čtvrtek nastoupíme proti španělskému Sabadelu, budeme také hrát s druhým mužstvem chorvatské ligy, kterým je Šibenik.“ V sobotu Jihočeši nastoupí proti papírově nejslabšímu soupeři, kterým by mělo být portugalské Potiao. “A v sobotu ještě změříme síly s ukrajinským Dychevets Mariopol,“ připomíná trenér. Na neděli bude své ovečky motivovat pro atraktivní turnajovou tečku. „Zakončíme turnaj s mistrem Německa,“ připomíná Faměra duel s Wfr Spandau 04 Berlín.

Mužstvo ze Strakonic pojede do Německa bez dvou hráčů. „Na jejich výkony jsme dost spoleháli.“ Zikmund si bude plnit studijní a Beránek pracovní povinnosti.

Posily týmu

“Povolali jsme dvoumetrového centra z Ústí nad Labem Hyšplera, z UK Bratislava levorukého hráče Jana Nováka a Lukáše Hegera z Olomouce.“ Heger je platným členem české reprezentace, který nastupuje na postu křídla. „Prodloužili jsme smlouvu o další rok s Ukrajincem Sergejem Charinem,“ přidal Faměra i další konkrétní informaci. Hráči i realizační tým věří, že do kupy se pro Euroligu dá kapitán Marek Fügner, který má drobné zdravotní problémy. „Cílem je páté nebo šesté místo, reálně ale vidím i naše umístění v první čtyřce,“ nevzdává se trenér umístění, které by bylo pro jediného českého zástupce v soutěži velkým úspěchem.

Volný víkend

Strakoničtí pólisté jsou v pozici úřadujícího mistra. Tento víkend si užijí zaslouženého volna, příští týden je čeká bohaté zápasové vytížení. Příprava byla dostatečná, teď musí hráči získat zápasové zkušenosti. Ty trénink nenahradí. „Je začátek sezony, je vidět, že nám zápasové zatížení chybí, uvidíme, jak turnaj zvládneme.“ Cíle pro letošní sezonu se ve strakonickém provedení nemění. Ani nemohou. Nejlepší pólo v ČR se totiž hraje právě ve Fezku. „Přesto je ale náš cíl poněkud jiný,“ naoko oponuje trenér. Vyhrát chce opět všechny zápasy, jenže letos se hrají jiné soutěže. „Extraliga začne až v lednu, do té doby budeme hrát Český pohár, do kterého jsme nasazeni až do semifinále. Vyhrát chceme obě soutěže.“