Hned po ženách Fezka hrají svůj zápas v neděli také druholigoví muži. Od 15 hodin nastoupí v písecké hale proti velmi silné Košutce Plzeň.

Trenér Roman Mairenka a jeho tým nemají zrovna dobré vyhlídky. Ke třem zraněným (Frk, Kos a Samec) přibyl ještě Roman Nejdl. „Ještě v zápase v Sezimově Ústí si začal stěžovat na bolesti v noze a od pondělí má sádru. Je to zánět Achillovy šlachy,“ řeklkouč. Znamená to, že bude nejméně měsíc mimo házenkářský provoz. „Z tohoto pohledu můžeme proti Košutce jen překvapit. Ale to neznamená, že zápas odevzdáme,“ řekl Marienka.

Házenkáři jsou po dvou prohraných utkáních s Bohemkou a v Sezimově Ústí na předposlední příčce, jejich soupeř tabulku vede a ve dvou zápasech stačil nastřílet 60 branek. „Košutka se už třikrá pokoušela dostat do I. ligy a vždy skončila až v baráži. Letos se jistě pokusí znovu,“ myslí si kouč. Západočeši jsou silový a technicky skvěle vybavený celek.

Jaké jsou ale vyhlídky strakonického celku na kompletnější sestavu? Kromě již zmíněného Romana Nejdla by mohl přibližně za dva týdny být k dispozici Kos, Frk a Samec tak za měsíc. Alespoň tak to vidí Roman Marienka s tím, že velké potíže s menisky má ještě Vávra, který ale stále hraje.

Jaká sedmička by mohla zítra zahájit zápas. „V brance dostane příležitost Sýkora, v poli pak Vávra, Vdovin, Čech, Pitule nebo Martin Nejdl, Gruzovský a Filip Moravec,“ prozradil Marienka.