Starší žáci oddílu házené HBC Strakonice se v minulých dnech zúčastnili turnaje pořádaného sedminásobným mistrem Česka Baníkem Karviná.
Již počtrnácté se sjelo na sever Moravy na 140 družstev všech kategorií. Ta, v níž startovali i Strakoničtí, byla nejpočetnější (24 týmů). Tým od Otavy odjížděl s odhodláním obhájit alespoň minulé třetí místo, což se mu podařilo.

Výsledky ve skupině: HBC – Přerov 14:8 (7:3). Strakoničtí bez potíží vyhráli. HBC – Baník Karviná 17:11 (10:4). Domácí Baník stačil soupeři jen úvodní tři minuty, poté se HBC gólově odpoutal, ve druhé půli vedl dokonce o osm gólů. HBC – HC Elektranai A (Lotyšsko) 18:6 (12:3). Soupeř nekladl týmu od Otavy větší odpor. HBC – DAC Dunajská Streda (Slovensko) 16:5 (9:2). Strakonice si došly pro jasné vítězství. HBC – MŠK Hlohovec (Slovensko) 20:4 (11:1). Nejslabšímu družstvu skupiny uštědřili strakoničtí mladíci debakl a s chutí si zastříleli.

Play off: HBC – MŠK Povážská Bystrica (Slovensko) 15:14 (9:6). HBC měl zápas pod kontrolou, ale ztráta koncentrace, neproměněné šance a pak i nervozita dovolily soupeři snížit. HBC – Dukla Praha 16:16, po sedmimetrových hodech postoupila Dukla. Jihočeši sice v průběhu celého zápasu vedli o dvě tři branky, jenže nezvládli závěr.

O 3. místo: HBC – MŠK Košice (Slovensko) 23:22 (11:12). Košice byly hlavně silovým mužstvem a těžily ze střelby zdálky. HBC se s tím dlouho nedokázal vyrovnat. Ve druhé půli se oba celky střídaly ve vedení, šťastnější byl nakonec HBC.

Střelci HBC: Michal Zbíral 39, Petr Mašák 31, David Zbíral 19, Michal Švehla 13, Michal Tockstein 10, Michal Krejčí 7, Patrik Dub, Petr Kůrka 6, Roman Marienka 4, Adam Kossúth 3 a Jan Christelbauer 1.

Pořadí nejlepších osmi celků: 1. HBC Jičín, 2. Dukla Praha, 3. HBC Strakonice, 4. MŠK Košice, 5. MŠK Povážská Bystrica, 6. HCB Karviná, 7. Tatran Prešov, 8. KH Kopřivnice.

Tým HBC Strakonice vedli trenéři Roman Marienka a Miroslav Vávra, asistentem byl Jiří Vávra.