Domácí Sokol v dlouhodobé části sezony Spartu dvakrát porazil. Nejprve vyhrál v Praze 10:8 a v závěrečném utkání první části soutěže pak na domácích stolech 10:7. Drobná výhoda tedy měla být na domácí straně.

Jihočeši pojali finále velkolepě a ještě před utkáním připravili pro fanoušky exhibici legend československého stolního tenisu. Za stolem se proháněli Milan Orlowski s Jindřichem Panským a celá sokolovna aplaudovala jejich kouskům.

Sokol Vodňany - AC Sparta Praha 6:9

Body: Klásek a Štěpánek 2, Calta 1, debl Klásek + Štěpánek - Zlámal 4, Jícha 3, Strejc 2.

Utkání samotné začalo domácí vítěznou čtyřhrou dvojice Štěpánek – Klásek. Další tři body ve dvouhře však patřily hostům. Domácí ještě stačili srovnat na 3:3, ale od té chvíle byla stále ve vedení Sparta Praha (nejvíce vedla 4:8) a nakonec si odvezla z Vodňan výhru 6:9. Hosty vedli za výhrou Jícha se Zlámalem, kteří ani jedou neprohráli a nasbírali dohromady sedm bodů. Na domácí straně kromě čtyřhry získali po dvou bodech ve dvouhře Klásek a Štěpánek, jeden přidal Calta. Mužem zápasu byl hostující Zlámal, který vydřel výhry v pětisetových bitvách s Davidem Štěpánkem a Markem Kláskem.

Odveta se hraje nyní v sobotu od 14 hodin v Praze. Pokud Jihočeši uspějí, vrátí sérii zpět do Vodňan. Třetí duel by se hrál 8. května.

Celé utkání včetně doprovodného programu trvalo 7 hodin a ve vodňanské sokolovně se celkem vystřídalo 243 skvělých diváků.