Basketbalové juniorky Strakonic v extralize utrpěly v uplynulém dvojkole další dvě porážky.

Nejprve podlehly na hřišti Hradce Králové 50:101 (22:42). V úvodní čtvrtině dokázaly držet s favoritem krok. V dalším průběhu se hradecké lvice dokázaly snadno dostávat do zakončení a náskok rostl.

Ještě poločasový rozdíl nevypadal tragicky. Po obrátce se Strakonicím rozpadla obranná činnost, a tak měl domácí tým možnosti ke skórování.

Následně Jihočešky padly v Trutnově 42:62 (27:35). Opět dokázaly držet krok pouze v první půli. Problém byl v útoku, kdy se nedařilo proměňovat příležitosti.

Ligové starší žákyně doma jednou vyhrály a jednou prohrály, a to v prodloužení. Nejprve smetly Chomutov 127:22 (76:9). Zápas byl spíše střeleckým představením, než ligovým soubojem. Hostující tým byl složený z mladších hráček. Domácí děvčata dobře bránila, těžila z protiútoků i dobré střelby.

S Karlovými Vary to byla velká bitva, ve které družstvo od Otavy podlehlo až v prodloužení 64:65 (36:33, 61:61), když nastoupilo bez střelecké opory Suchanové.

Tým soupeřek je složen také z hráček Chomutova a Sparty. Jihočešky podaly obětavý výkon, po celé utkání mírně vedly. Po odchodu Ovsjannikové pro pět osobních chyb Karlovy Vary dokázaly otočit, trojkou zajistila prodloužení Jánská. Ale košem v posledních vteřinách získaly soupeřky cennou výhru.