BK Strakonice – Jablonec nad Nisou 72:32 (33:23)

V prvním poločase bylo na hře domácích hodně znát, že hrají v kombinované sestavě. Vázla souhra v útoku a obrana byla dost prostupná. Strakonickým žačkám se nedařilo ubránit nejlepší hráčku soupeřek. Ve druhé polovině zápasu se podařilo zaktivnit práci na obranné polovině a chodit do úspěšných protiútoků. A také v útočné hře došlo ke zpřesnění přihrávek, diváci tak mohli tleskat povedeným herním kombinacím.

BK Strakonice – Jičín 55:48 (27:28)

Ve druhém utkání dvojkola přišlo velké střelecké trápení a vybojované vítězství. V úvodu se strakonické žačky snažily o aktivní obranu po celém hřišti, ale až na pár výjimek byla obrana snadno průchozí a soupeřky chodily do snadného zakončení. To je dostalo na koně. Jihočešky se v útoku téměř nepohybovaly, ztrácely jednoduché přihrávky a dělaly další lehké ztráty.

V začátku druhého poločasu přišla série zkažených míčů a Jičín se ujal devítibodového vedení. Po oddechovém čase se domácí hráčky konečně probraly, daly dvě trojky a tím se vrátily do utkání. Vstup do poslední čtvrtiny opět patřil týmu od Otavy a vytvořil si náskok. V koncovce zápasu se projevilo, že soupeřky přijely pouze se šesti hráčkami a již se nezmohly na odpor.

JAKUB MUŽÍK